Loko InterConex Plzeň vs. Jiskra Domažlice   62:65 (12:18, 31:31, 45:53)

Body, které mají cenu zlata, si z Plzně vezou basketbalisté Jiskry Domažlice. V západočeském derby, jemuž dosavadní vývoj II.ligy přisoudil ještě náboj jednoho z klíčových zápasů o play off, Jiskra poprvé v sezoně zvítězila na cizí palubovce a na svého soupeře se v tabulce dotáhla. V případě bodové rovnosti týmů na konci základní části se však díky lepší vzájemné bilanci budou radovat hráči Domažlic. Jiskra poslala do zápasu obvyklou základní pětku ve složení Podestát, Formánek, Šnobl a bratři Blačtí a než se domácí rozkoukali už prohrávali 0:3, postaral se o to trojkou Jirka Blacký. Po většinu první desetiminutovky tahali za delší konec hosté. Za stavu 11:15 se David Zdeněk trefil za tři body i s faulem, a i když následný trestný hod neproměnil, dostal Domažlice do prvního výraznějšího trháku. Nic na tom nemohla změnit ani šestka Gregora pár vteřin před konce čtvrtiny. Ve druhé části hry Lokomotiva utkání i skóre vyrovnala a oba týmy se přetahovaly o každičký bodík. Hrál se upracovaný basketbal, který duši basketbalového diváka příliš nepohladil. Úvod druhého poločasu se lépe vydařil hostující Jiskře a později se tento úsek ukázal jako rozhodující fáze zápasu. Lokomotivu sice od třetí čtvrtiny posílil Jan Pastyřík z USK Praha, skvělým způsobem si s ním ale poradil Josef Prettl. Pastyřík se místo útoku musel soustředit na obranu a i tak to bylo na domažlického matadora málo. Prettl nastřílel během prvních pěti minut třetí čtvrtiny sedm bodů a hlavní měrou se zasloužil o vedení Jiskry 33:41. Domažlice dokázaly postupně svůj náskok zvýšit až na rozdíl deseti bodů. Ve 30. minutě vstřelil Honza Blacký koš na 43:53. Krátce před přestávkou se ale trefil Švec a drama pokračovalo. Plzeň čtyřmi body na začátku závěrečné čtvrtiny snížila, ale hráči Domažlic dokázali včas zareagovat a ztracený náskok získali ve 39. minutě zpět, Jirka Blacký zvýšil na 51:60 a Lokomotiva už nestačila ani vyrovnat. V posledních dvou minutách sice vytáhla obranu až na soupeřovu polovinu a Jan Píza mohl půl minuty před koncem vyrovnat, proměnil však jen jeden trestný hod. Domácí pak faulovali Zdeňka, ten se z čáry šestek nemýlil a pečetil tak skóre na závěrečných 62:65.

Statistika: Rozhodčí: Zdeněk Hartig, Petr Hruša. Komisař: Luděk Las. Fauly: 23 – 24. Trojky: 8 – 9. Trestné hody: 18/10 – 17/11. Sestava a body Jiskry: Formánek 16/2, Jirka Blacký 15/2, Zdeněk 13/3, Prettl 9, Honza Blacký 6, Šnobl a Podestát po 3/1. Sestava Plzně: Píza 15/2, Kubizňák 10/2, Švec a Chromec po 9/1, Pastyřík a Pechman po 8, Gregor 3, Jan Selinger, Paruch. Trenér: Mžika.