Kondoři Liberec vs. Jiskra Domažlice   90:56 (28:20, 50:32, 76:44)

Nově vybudovaný tým libereckých Kondorů, který před sezonou posbíral elitní druholigové hráče ze všech koutů republiky, nezaváhal ani v pátém zápase letošní II.ligy basketbalistů. V roli poraženého celku se tentokrát ocitla Jiskra Domažlice. Utkání velmi nezvykle předcházela česká národní hymna. V nové víceúčelové Tipsport aréně, kde se Kondoři od listopadu uhnízdí, bude jistě znít dobře. Ve školní tělocvičně před čtyřiceti diváky vyvolávala v mnohých přítomných spíše rozpaky nežli pocit hrdosti. Liberec měl poprvé v sezoně možnost postavit všechny tři hostující hráče z USK Praha, bratry Tóthovi i Pastyříka. V základní sestavě Kondorů se ale objevil jen Ladislav Tóth. Za Jiskru do utkání vstoupila pětice Dvířka, Jindra, Podestát, Jiří Blacký a Kiršbaum. Domácí v prvních minutách vsadili na nacvičené akce a první tři „kondoří nálety“ skončili trojkami nejnebezpečnějších „dravců“ Synáčka (2) a Landy (1). Jiskra se na druhé straně jen velmi těžko probíjela přes agresivní obranu Severočechů, přesto v první desetiminutovce nastřílela 20 bodů. Domažlice ale bota tlačila na druhé straně hřiště, v obraně. V utkání se Zlínem dostala Jiskra za první poločas 29 bodů, v Liberci 28 už během první čtvrtiny. Rozhodující náskok si Liberec vytvořil na začátku druhé části hry. Tři trojky (Kotal, Ladislav Tóth a Landa) a série 11:0 v mžiku udělali z přijatelných osmi bodů rozdílu propastných 19. Toto KO poznamenalo Domažlice na celou druhou desetiminutovku a z útlumu Jiskru vysvobodila až poločasová přestávka. Zatímco domácí v prvním poločase nerušeně nastříleli 50 bodů (7 trojek), Jiskra ohrozila koš soupeře pouhými 18 střeleckými pokusy. Do druhé půle vstoupily Domažlice s elánem a snahou něco s nepříznivým důsledkem udělat. Jenže i tentokrát narazili hosté na důkladnou obranu a občas i na vlastní vlažnost. Rozdíl ve skóre se snižovat nedařilo a bylo čím dál jasnější, že o vítězi utkání je rozhodnuto. Jiskra proto šetřila své opory na zápas v Kolíně (Jan Blacký hrál celkem 14 minut, Jiří Blacký 21, Podestát 14, Dvířka 16). Ve třetí čtvrtině dostal hodně času na hřišti i bývalý hráč Jiskry Jiří Formánek. Celkem nastřílel svému bývalému klubu 6 bodů a v porovnání s předcházejícími zápasy strávil na palubovce také mnohem více času, podle očekávání se ale ukázalo, že na severu Čech není takovou oporou jako vloni v Domažlicích. Domácí lavička točila v utkání jedenáct hráčů, takže Liberec ani v závěru neslevil z nasazeného tempa a Jiskra se stále musela mít na pozoru. Severočeši nakonec snad ani nemuseli ukázat všechen svůj um, a přesto Jiskru zdolali 90:56.

Statistika: Rozhodčí: Pavel Šmíd, Pavel Ubr. Komisař: Jiří Kranda. Fauly: 27 – 28. Trojky: 11 – 3. Trestné hody: 28/19 – 34/25. Sestava Jiskry: Kiršbaum 11/1, Pěkný 8, Brůha a Zdeněk 6, Dvířka a Podestát 5/1, Blacký Jiří, Blacký Jan a Šnobl po 4, Jindra 3, Kozina, Bauer. Nejlepší střelci Liberce: Synáček 19/5, Landa 19/2, Ladislav Tóth 19/2.