BC Kolín vs. Jiskra Domažlice   95:76 (34:22, 51:32, 69:53)

Kalich hořkosti si Jiskra do dna vypila v Kolíně. Přestože matné poslední kolínské výsledky a společně se značným oslabením mužstva před sezonou dávaly Domažlicím značné naděje, veškeré iluze o výsledku utkání ztratila Jiskra už na začátku. Lavička Západočechů poslala do boje ze začátku pětici Jindra, Zdeněk, Kiršbaum a bratři Blačtí, ale než se hosté v kolínské hale Spojů rozkoukali, prohrávali 10:1 a museli si brát oddechový čas. Problémy dělal Domažlickým hlavně rozehrávač Chwaszcz a než se ho podařilo zastavit, nastřílel Jiskře ještě v první čtvrtině 15 bodů (celkem 19). Špatná obrana nedovolala Jiskře vůbec nic a hosté dostali během úvodních deseti minut ještě o pět bodů víc, než den před tím v Liberci. Změnu v obrazu hry nepřinesla ani druhá čtvrtina. Domácí logicky přesunuli střeleckou zodpovědnost z už lépe bráněného Chwaszcze na další hráče (ve 2.Q Roman Simonides 8/2, Sitař 5/1) a jejich náskok utěšeně narůstal. Obrana Jiskry už nedovolovala Kolínu tak snadné koše, ale občasné vychýlení střelecké mušky Středočechy příliš mrzet nemuselo, celý domažlický tým totiž v prvním poločase doskočil jen šest míčů! S myšlenkami na to, že devatenáct bodů ztráty se během dvou čtvrtin dá dohnat, vstupovali hráči Jiskry do druhé půle. Bohužel slova o důraznější obraně, lepším doskoku a větším klidu v útoku opět zůstala povětšinou jen na lavičce a chvilkové domažlické náznaky zlepšení nemohly už v pohodě hrající Kolín ohrozit. Nakonec nejlepší z pohledu Jiskry byla závěrečná čtvrtina. Domažlice ji prohráli jen o tři body a to zejména zásluhou Míry Dvířky, který v této části hry nastřílel 13 bodů (celkem 15).

Statistika: Rozhodčí: Baudyš, Anderle. Komisař: Fořt. Fauly: 19 – 27!. Trojky: 11 – 10. Trestné hody: 25/21 – 13/10. Sestava Jiskry: Kiršbaum 24/4, Jiří Blacký 21/1, Dvířka 15/3, Jindra 5/1, Hrubý 3, Zdeněk 3/1, Šnobl 2, Kozina 2, Jan Blacký 1. Nejlepší střelci Kolína: Skořepa 30/2, Chwaszcz.