VŠB Ostrava vs. Jiskra Domažlice   58:71 (18:11, 31:35, 45:51)

Přestože k prvním dvěma zápasům na sever Moravy odjížděli s vědomím, že mohou jen překvapit, v sobotu na palubovce VŠB Ostrava podali skvělý výkon a vyhráli. Začátek hostům příliš nevyšel. Působili nervózně a navíc měli rychle na svém kontě pět faulů. Domácí tak trošku odskočili a náskok z první čtvrtiny zvýraznili úspěšnou závěrečnou trojkou. Naopak nástup do druhého období Jiskra zvládla a v 15. minutě se poprvé v zápase ujala vedení (20:21). V závěru poločasu navíc Domažličané přidali osmibodovou šňůru, a přestože Moravané odpověděli trojkou, v poločase ztráceli čtyři body. Po změně stran se začalo vyrovnaně, Jiskra ale trpělivou hrou do 26. minuty zvýšila své vedení na osm bodů. Domácí pak do hry vrátil oddechový čas, ale jen na chvíli. A zlom nepřinesl ani jejich pokus o nápor v úvodu závěrečné čtvrtiny. Doplatili ale na fauly, kvůli kterým postupně přišli o dva klíčové hráče. V rozmezí pěti minut dokázali snížit na 55:59, ale závěr už patřil Jiskře. Její úvodní výhru pečetil dvěma přesnými trojkami Kiršbaum.