Slovan Bohnice vs. Jiskra Domažlice   68:73 (12:27, 32:39, 51:47)

Druhé kolo letošního ročníku Poháru České basketbalové federace svedlo proti sobě Jiskru Domažlice a Slovan Bohnice, který měl jako tým s loňským horším umístěním právo přivítat duel na své palubovce. Domažličtí měli z nejrůznějších důvodů k dispozici jen devět hráčů (Huml – nemoc, Prettl – zaměstnání, Dvířka, Brůha a Jindra – nastoupili v tomto kole Poháru za Sokol Pražský…), přesto mohli do zápasu poslat silnou základní pětku ve složení Zdeněk, Kozina, Pěkný, Jiří Blacký a Kiršbaum. První čtvrtina vyšla hostům na výbornou. Od čtvrté minuty až do klaksonu ukončujícího první desetiminutovku zasadila Slovanu drtivý úder v podobě bodové šňůry 2:19. Už v první části hry se na palubovku dostali všichni hráči Jiskry a hned šest z nich se dokázalo střelecky prosadit. Snad pod dojem hladkého průběhu zápasu ubrali domažličtí basketbalisté v dalším průběhu hry nohu z plynu, to však bylo to, na co domácí nažhaveně čekali. Vyrovnaný průběh druhé čtvrtiny vyvrcholil těsně před jejím závěrem. Jiskra netaktickou hrou umožnila vstřelit domácímu Martinu Janečkovi dvě trojky v rychlém sledu a rozdíl ve skóre byl najednou jen sedm bodů. Jestliže měly Domažlice ve druhé desetiminutovce hluché chvilky, tak do třetí čtvrtiny nastoupily jako zcela nevidomé. Děravá obrana a bezzubý útok umožnili domácím dostat se po dlouhé době opět do vedení. Slovan na hřišti dřel a navíc měl i - na rozdíl od Jiskry - potřebné štěstí. Co jeho hráči „zvedli“, to jim do koše „spadlo“. Na doskoku kraloval domažlický odchovanec Standa Kopic a tak se nebylo čemu divit, když po třiceti minutách vedli domácí o čtyři body. Za poznámku také určitě stojí fakt, že Jiskra během této části hry ani jednou nefaulovala. Když už ale na začátku závěrečné části hry Domažlicím opravdu teklo do bot, zabraly. Pomohlo jim k tomu i probuzení Petra Pěkného, který se největší měrou podílel na šňůře 2:14 (Pěkný 8/2, Kiršbaum 4, Jiří Blacký 2), která vrátila klid na domažlickou lavičku. Slovan se pak ještě snažil zvrátit průběh utkání, ale Domažlice ukázaly taktickou vyspělost, a i když Martin Janeček dvě minuty před koncem snížil na 64:67, vyhrocenou koncovku nepřipustily. Výborný zápas sehrál v Domažlickém dresu Honza Blacký, který při nedostatku dlouhých musel zaskakovat právě i pod košem. Doskakoval, střílel, sbíral soupeřovy fauly a ještě mnoho dalších nedovolených zákroků Bohnických na něj zůstalo bez potrestání.

Statistika: Rozhodčí: Šilhavý, Bystrianský. Fauly: 19 – 13. Trojky: 8 – 4. Trestné hody: 8/4 – 19/15. Sestava Jiskry: Kiršbaum 16, Jiří Blacký 14, Jan Blacký 13, Pěkný 12/2, Podestát 8/2, Šnobl a Zdeněk po 4, Bauer 2, Kozina. Nejlepší střelci Bohnic: Jan Janeček 15/3, Musil 12/2, Martin Janeček 8/2, … Kopic 2.