Jiskra Domažlice vs. BK Synthesia Pardubice B   85:64 (17:17, 41:39, 65:45)

V rámci sedmého kola II. ligy basketbalistů zavítalo Domažlic „béčko“ pardubické Synthesie. Chemici sice na západ Čech nepřivezli žádné hvězdy ligového „A“ mužstva, přesto byli třicet minut Jiskře naprosto rovnocenným soupeřem. Dílem nekoncentrovaností Domažlic, dílem úspěšností vlastní hry. Lavička domácích, kterou po vynucené přestávce znovu kočíroval uzdravený trenér Janiurek, poslala do zápasu základní pětku Zdeněk, Šnobl, Podestát, Jiří Blacký a Kiršbaum, ale Jiskře se v úvodu zápasu vůbec nedařilo. První koš sice vstřelil Kiršbaum, ale pak už domácí jen dotahovali. Náskok Východočechů narostl nejvíc na 8 bodů (7:15) v sedmé minutě. Domažlice na nepříznivý vývoj musely reagovat oddechovým časem, což se zpětně ukázalo jako velmi šťastné řešení. Po time – outu Jiskra „udělala“ šňůru 10:2 (Jiří Blacký 4, Dvířka a Jan Blacký po 3) a silou vůle dokázala ještě do konce první desetiminutovky průběžný stav alespoň vyrovnat. Za pozornost stál v první čtvrtině koš Míry Dvířky, jímž vyrovnal na 17:17. Dvířka unikl po křídle a zasmečoval míč do koše „se vším, co mu stálo v cestě“. V tomto případě to byli tři pardubičtí obránci, kteří se nestačili divit, co že to s nimi domažlické křídlo provedlo. Výkon domácích sice už nebyl tak bezkrevný jako na začátku, oko znalce domažlického basketbalu ale dokázalo poznat, že to stále jaksi nebylo ono. Domažličtí špatně nabírali hráče v obraně, za což je dobře trénovaní pardubičtí střelci bez milosti trestali úspěšnými trojkami. Problém domácí obrany dosáhl vrcholu mezi 12. a 15. minutou, kdy se Východočeši prostříleli čtyřmi trojkami za sebou (Teplý 3, Votava 1) znovu do vedení (29:31). Obě strany se pak střídaly ve více či méně úspěšném zakončení až do konce první půle. Kdo čekal podobně vyrovnaný průběh zápas jako před přestávkou i ve druhé půli, šeredně se spletl. Jiskra vyšla ze šatny jako vyměněná. Chemikům nedala v útoku ani metr volného prostoru, zvýšila agresivitu a nasazení. Z výborné obrany mohly Domažlice konečně vyrážet k rychlým protiútokům a díky několika „snadným“ košům se dostaly do tempa. Rozehrál se Zdeněk, bratři Blačtí ale i další a Jiskra na hřišti v této části hry doslova koncertovala. Symbolem zlepšení domácích se stala 27.minuta. David Zdeněk vybojoval v obraně míč a sám postupoval na koš. Ale místo toho, aby jednoduše zakončil, podíval se nenápadně za sebe a v momentě, kdy už každý čekal jeho dvojtakt, nezištně přihrál za ním běžícímu Honzovi Blackému, který pak za ovací sportovní haly pohodlně položil míč do koše. Jiskra ve třetí části hry povolila Pardubicím B vstřelit pouze šest bodů, sama jich nastřílela čtyřiadvacet a vytvořila si rozhodující náskok. V poslední čtvrtině si Domažlice zkušeně pohlídaly vybudovaný náskok a dovedly utkání do vítězného konce. Zajímavé představení stihl ukázat divákům Pavel Bauer. Na hřišti se ohřál sotva tři čtyři minuty, za tu dobu zvládl nastřílet čtyři body, ale další dvě šestky zahodit.

Statistika: Rozhodčí: Pavel Volejník, Rostislav Milata. Komisař: Milan Jahoda. Fauly: 25 – 20. Trojky: 5 – 6. Trestné hody: 24/12 – 20/10. Sestava Jiskry: Jiří Blacký 14, Jan Blacký a Kiršbaum 13, Dvířka 12/2, Zdeněk 10/1, Jindra 8/1, Podestát 6, Bauer 4, Pěkný 3/1, Šnobl 2, Kozina, Brůha. Nejlepší střelci Pardubic „B“: Teplý 16/3, Malík 13/1, Svoboda 11/1.