Jiskra Domažlice vs. ASK Blansko   76:60 (23:11, 43:34, 63:39)

Čtvrtého letošního vítězství dosáhli v neděli dopoledne basketbalisté Jiskry Domažlice. V osmém kole II. ligy je nezaskočila ani změna času, ani nevyzpytatelné Blansko. Po většinu zápasu soupeře jasně přehrávali. Na konci utkání Jihomoravané dokázali výsledek jen kosmeticky zkorigovat. Trenér Janiurek nemohl do zápasu postavit v sobotu zraněného Petra Pěkného a tak Jiskra měla v zápise uvedeno jen jedenáct hráčů, základní pětka se ale od té sobotní nelišila. V modrobílém dresu Jiskry nastoupili do zápasu Zdeněk, Šnobl, Podestát Jiří Blacký a Kiršbaum a stejně dobře jako zakončila zápas s Pardubicemi uvedla se Jiskra i v zápase s Blanskem. Během tří minut se domácí dostali do trháku 9:0 (Podestát 5/1, Zdeněk a Kiršbaum po 2) a Blansko zachránil od dalších bodů jen oddechový čas. Po něm sice hosté jednou šestkou dokázali vymazat hrozivou nulu na svém kontě, byli to ale stále Domažličtí, kdo diktoval tempo hry. Druhou desetiminutovku začaly Domažlice střeleckým představením. V úseku mezi 11. a 15.minutou nastřílely čtyři trojky (Honza Blacký, Jindra, Jiří Blacký a Podestát) a zvýšily svůj náskok na 37:19. V dalším průběhu této části hry se už sice nikdo další z dálky netrefil, ale útočné kombinace Jiskře bohatě stačily na udržení výsledku. Blansko bylo v první půli v útoku bezradné a jeho hráčům občas doslova padaly míče z rukou. Stejný obraz hry sledovala znovu slušně zaplněná sportovní hala i po přestávce. Domácí si postupně vybudovali až pětadvacetibodový náskok (ve 28.minutě 59:34) a nenechávali nikoho na pochybách o tom, kde si odnese ze zápasu dva body za vítězství. Už krátce před koncem třetí čtvrtiny se na hřiště podíval smolař sobotního zápasu Vašek Kozina. Poprvé se výrazněji vryl do paměti diváků skvělou individuální akcí, kterou zakončil další střídající hráč Pavel Bauer. Druhým zářným momentem Koziny byla trojka ve 34.minutě. Namlsaný Kozina se pak pokoušel o trojku ještě dvakrát, ale neúspěšně. Radost z vítězství domácím může kalit jen chabá úspěšnost trestných hodů. Po sobotních padesáti procentech se přece jen zlepšila, ale ani šedesát procent není na II. ligu lichotivé.

Statistika: Rozhodčí: Pavel Volejník, Rostislav Milata. Komisař: Milan Jahoda. Fauly: 17 – 24. Trojky: 10 – 4. Trestné hody: 23/14 – 18/11. Sestava Jiskry: Podestát 19/3, Jiří Blacký 14/1, Zdeněk 11/2, Jan Blacký a Dvířka po 7/1, Kiršbaum 7, Jindra 5/1, Kozina 3/1, Bauer 2, Šnobl 1, Brůha. Nejlepší střelci Blansko: Novotný 18, Hilšer 10/1, Slezák a Petřík po 8.