BK Jindřichův Hradec vs. Jiskra Domažlice   80:93 (16:26, 38:42, 54:66)

Basketbalisté Jiskry Domažlice se v devátém kole druhé ligy museli v Jindřichově Hradci vyrovnat s celou řadou nepříznivých okolností. Jiskře chyběli všichni tři hráči ze Sokola Pražského, navíc jediný typický rozehrávač mužstva Šnobl a také Jiří Blacký nasbírali již ve druhé čtvrtině čtyři osobní chyby. Domažličtí se ale semkli, předvedli kolektivní bojovný výkon a v Jindřichově Hradci vydřeli cenné vítězství. Jiskra vstoupila do zápasu se základní pětkou Zdeněk, Šnobl, Podestát, Jiří Blacký a Kiršbaum a tato pětice hned od úvodních minut dostala domácí pod tlak. Jihočeši byli v útoku bezzubí a navíc dovolili Jiskře nastřílet během čtyř minut deset bodů. Domácí lavička zareagovala na nepříznivý vývoj oddechovým časem, po něm to ale byli paradoxně hostující hráči, kdo se ještě zlepšil. Bodovou šňůrou 0:11 (Šnobl 5/1, Jiří Blacký 4, Zdeněk 2) se Domažlice dostaly až do vedení 6:21. Domácí v závěru úvodní desetiminutovky sice trochu přitlačili na pilu, ale pět bodů v posledních dvou minutách z ruky kapitána Blackého (celkově v první Q 12/2!) udrželo Jiskře desetibodový náskok. Jedinou hluchou chvilku si Domažlice vybraly v úvodu druhé části hry. Obrana Jiskry si nevěděla rady se střelcem domácích Bendou a hlavně díky jeho bodům dokázala Hradec otočit ze stavu 16:26 až na 30:28. V těchto chvílích už na střídačce seděli jak první rozehrávač Šnobl (4 fauly), tak i Jiří Blacký (3 fauly). Naštěstí pro Jiskru to ale bylo naposled v zápase, kdy Jindřichův Hradec vedl. Ještě do konce první půle Domažlice získaly vedení zpět. Zasloužil se o to i mimo jiné navrátilec Prettl, který se k překvapení všech v dalším průběhu utkání projevil jako zdatný brejkový hráč. Úspěšně zakončil samostatným nájezdem na koš tři rychlé výpady Jiskry. Druhou půli sice odstartoval třemi úspěšnými šestkami domácí Komárek po dalším sporném faulu Jiřího Blackého, pak se ale opět rozjela domažlická mašina a šňůrou devíti bodů (Jiří Blacký 4, Šnobl 3/1, Podestát 2) dostala domácí znovu do bezpečného odstupu. I v dalším průběhu této desetiminutovky Jiskra plnila pokyny v obraně, přidala důrazný doskok (Kišbaum celkem 14 doskoků). Navíc neustále potvrzovala obětavost, kterou nejlépe dokumentoval tygří skok Tomáše Kiršbauma do autu pro zdánlivě ztracený míč. Ani v poslední čtvrtině nenechávala Jiskra nikoho příliš na pochybách, že hodlá toto utkání vyhrát. Mužstvo na rozehrávce zkušeně dirigoval Zdeněk, na křídlech se chytli střídající Hrubý a Pěkný. Jindřichův Hradec sice v závěru vyvinul maximální snahu o zvrat v utkání, kterou nejvíce podpořil dvanácti body v závěrečné čtvrtině bývalý hráč Jiskry Milan Baco, ale zůstal ve své snaze příliš osamocen. Hvězdné trio domácích s ligovými zkušenostmi Holanda – Benda – Prachař dalo v posledních deseti minutách zápasu pouze tři body. Jiskra naopak na druhé straně dokázala bodovat pravidelně a zaslouženě si z Jindřichova Hradce odvezla dva body za výhru 80:93.

Statistika: Lukáš Kapaňa, Pavel Ubr. Komisař: Petr Reichl. Fauly: 31 – 29. Trojky: 5 – 5. Trestné hody: 37/25 – 38/26. Sestava Jiskry: Jiří Blacký 18/2, Kiršbaum a Podestát po 14, Šnobl 13/3, Prettl 10, Zdeněk 9, Jan Blacký 7, Hrubý 5, Pekný 3.