Jiskra Domažlice vs. BK Chomutov   91:59 (18:13, 35:25, 58:46)

Dvanácté kolo II. ligy basketbalistů svedlo dohromady sousedy v tabulce, pátou Jiskru Domažlice a o příčku hůř postavený Chomutov. Kořením zápasu byla vzpomínka na loňské drama, Jiskra tehdy porazila Severočechy až po druhém prodloužení 112:106. Tentokrát se napětí nekonalo, výhra o dvaatřicet bodů je pro Domažlice nejvyšší v sezoně. Do utkání poslal trenér Janiurek obvyklou základní pětici ve složení Zdeněk, Šnobl, Podestát, Jiří Blacký a Kiršbaum. Úvod zápasu zastihl oba celky ve velkém útlumu. První čtyři body vstřelil Chomutov, ale trápení na palubovce nebralo konce. Nepřesnosti, neúspěšné střely, zkažené přihrávky – takový obraz sledovala sportovní hala na začátku utkání. Už po čtyřech minutách se na basketbalovou nemohoucnost nevydržela dívat domácí lavička a vzala si oddechový čas. Po něm se hra alespoň Domažlic začala lepšit, bohužel jen velmi pozvolně. V prvních pěti minutách druhé čtvrtiny se oba týmy přetahovaly o vedení. V 15. minutě poslal Doksanský svojí druhou trojkou Chomutov do vedení 21:25, jenže to bylo naposledy, co hosté vedli. Z protiútoku odpověděl rovněž trojkou Zdeněk a o chvíli později strhl definitivně vedení na domácí stranu Dvířka. Jiskra do konce poločasu přidala ještě dalších devět bodů, zatímco hostům nedovolila ani jediný. Jestliže Severočeši plánovali na úvod druhé půle tlak, který by vymazal jejich desetibodové manko, tak taktika zcela selhala. Domácí nejen že o náskok nepřišli, dokonce ho zdvojnásobili. Ve 24. minutě Kiršbaum zvýšil na 49:27. Pak sice na Jiskru přišla malá krize, kterou korunoval trojkou současně se sirénou chomutovský Veselý, Jiskra ale stále vedla o dvanáct bodů. Ve čtvrté desetiminutovce se naplno projevila početní převaha domácích. Chomutov do Domažlic přijel jen s osmi hráči, přičemž hrající trenér Zalužanský nastoupil jen v úvodu na pár minut. Navíc hosté nechali na hřišti celý zápas Doksanského, Kalichera a Veselého a točili jen čtyři hráče na dvou postech. Jiskra naproti tomu nasadila do zápasu celkem jedenáct hráčů a její fyzická převaha se projevila právě v závěru zápasu. Úsek mezi 30. a 35. minutou vyhráli domácí 20:2 (Jiří Blacký 7/1, Dvířka 4, Jindra 4, Zdeněk 3, Podestát 2) a nepřipustili žádné drama. V posledních minutách zápasu se Jiskra pokusila pobavit diváky a i když se ne všechno povedlo, publikum snahu s povděkem kvitovalo. Loňské drama zůstalo jen krásnou vzpomínkou, Jiskra tentokrát porazila Chomutov rozdílem dvaatřiceti bodů a upevnila si pozici v horní polovině tabulky.

Statistika: Rozhodčí: Jan Karásek, Jiří Smetana. Komisař: Josef Opava. Fauly: 14 – 13. Trojky: 10 – 5. Trestné hody: 10/6 – 11/9. Sestava Jiskry: Podestát 20/2, Dvířka 16/1 (9 doskoků), Jiří Blacký 13/2 (10 doskoků), Kiršbaum 13 (8 doskoků), Zdeněk 11/3 (11 asistencí), Jindra 9/1, Jan Blacký 7/1, Hrubý 2, Pěkný, Šnobl, Prettl. Nejlepší střelci Chomutova: Doksanský 16/2, Kunst 12, Kalicher 12/2.