Jiskra Domažlice vs. Sokol Vyšehrad   88:71 (24:20, 49:41, 64:61)

Vyšehrad v Domažlicích narazil. To je hlavní a nejdůležitější zpráva, která plyne z nedělního zápasu 13. kola II. ligy basketbalistů. Druhý celek tabulky utrpěl na půdě černého koně soutěže teprve třetí porážku v probíhající sezoně. Nezabránilo tomu ani osm vyšehradských trojek, Jiskra jich nastřílela dvanáct! Základní sestava Jiskry v úvodu utkání nedoznala oproti sobotě žádných změn, nastoupili Zdeněk, Šnobl, Podestát, Jiří Blacký a Kiršbaum. Hlavní otázkou zůstávalo, kdo se postaví v obraně proti největší síle Vyšehradu – Viktoru Mikešovi. Nakonec to byl v úvodu zápasu Jiří Blacký, který s ním v průběhu utkání strávil nejvíc času, v obraně ale s Mikešem bojovali i Kiršbaum a Prettl. Domácí se zkoncentrovali na úvod a po čtyřech minutách vedli 7:1, ale Vyšehrad během chvíle vyrovnal a do konec první desetiminutovky se týmy střídali ve vedení. Ve druhé desetiminutovce oba celky ukázaly početnému publiku, že střelba z dálky jim problémy nedělá. Jiskra v této části hry nastřílela pět trojek Zdeněk 2, Kiršbaum, Prettl a Jiří Blacký po 1), Vyšehrad tři. A právě rozdíl v úspěšnosti střelby z dálky nakonec rozhodl o poločasovém vedení domácích o deset bodů. Po změně stran to dlouho vypadalo, že se Jiskra ubráni tlaku hostí a udrží bezpečný náskok. Pomohly k tomu zejména koše z rychlých protiútoků, kterými domácí trestali laxní návrat do obrany v podání Vyšehradu. Série hostů kolem pětadvacáté minuty 0:9 (Malý 3, Štěpánek 2, Hemmy 2, Tyrna 1), je ale dostala znovu do hra a začínalo se prakticky od znova. Vyrovnané skóre strhl krátce před přestávkou na domácí stranu trojkou Dvířka. V poslední čtvrtině se Domažlice opět dostaly do mírného vedení. Hosté doplatili na nedůrazné bránění Kiršbauma na trojce, ztrestal je třemi úspěšnými pokusy za tři body a výraznou měrou se podílel na konečném zlomení odporu hostů. Krátce před koncem korunoval své parádní představení kapitán Jiskry Jiří Blacký košem s faulem a šestkou. Duel Jiřího Blackého s Viktorem Mikešem charakterizoval rozdíl mezi oběma týmy. Pivot Vyšehradu Mikeš sice nastřílel 14 bodů, ale většinou se pohyboval daleko od koše, Jiří Blacký nastřílel ještě o šest bodů víc, navíc se nebál bojovat o další míče pod košem, čímž Jiskru vydatně podpořil. Dirigent pražského týmu Malý se omezil na pouhých devět bodů, což silně kontrastuje s jeho loňským výkonem v Domažlicích, kdy nastřílel 30 bodů, 3 trojky. Celou poslední minutu hru doprovázela kulisa ovací ve stoje a po závěrečném klaksonu si domácí hráči i diváci vychutnali cenné vítězství nad vynikajícím celkem Vyšehradu.

Statistika: Rozhodčí: Jiří Smetana, Jan Karásek. Komisař: Josef Opava. Fauly: 17 – 14. Trojky: 12 – 8. Trestné hody: 15/12 – 22/13. Sestava Jiskry: Jiří Blacký 20/3, Zdeněk 15/2 (6 asistencí), Kiršbaum 14/4 (8 doskoků), Podestát a Jan Blacký (7 doskoků) po 10, Prettl 9/1 (5 faulů), Dvířka a Jindra po 5/1, Šnobl. Nejlepší střelci Vyšehradu: Mikeš 14/4, Hemmy 14/1, Štěpánek a Tomanec po 13.