Jiskra Domažlice vs. BK Opava   75:70 (30:20, 45:36, 59:59)

Patnácté kolo II. ligy basketbalistů přineslo Jiskře Domažlice znovu mohutný důvod k radosti. Po Chomutovu a Vyšehradu dostala na západě Čech za vyučenou i exligová Opava. Jiskra se díky skalpu věhlasného týmu vyšplhala ještě před Vánoci na metu deseti vítězství, čímž se dotáhla právě na svého sobotního soupeře. Jednu změnu v obvyklé základní pětici udělal v porovnání s minulými zápasy trenérský tandem Janiurek – Murin. Místo Šnobla nastoupil do zápasu Jan Blacký, který společně se Zdeňkem, Podestátem, Kiršbaumem a Jiřím Blackým připravili Opavě nemilé přivítání. Nabuzená Jiskra zasypala hostující koš kanonádou přesných střel (4 trojky za 7 minut) a udivení hosté si za stavu 21:7 v šesté minutě raději vzali oddechový čas. Přitom Opava zápas v Domažlicích rozhodně nepodcenila, v její základní pětce se objevili jak veterán Klapetek, tak i ne ještě zcela zdravý ostrostřelec Snopko. Vše bylo ale málo platné, Domažlicím patřil úvod zápasu a po deseti minutách vedly o deset bodů. Že to je ale v basketbale pramalý rozdíl ukázalo domažlické hale hostující duo Vorlíček – Blažek, které se největší měrou zasloužilo o vyrovnání na 36:36 v 15. minutě. Pak ale Opava ztratila vodítko pod domácí koš a do konec poločasu už se opět prosazovali Domažličtí. Opava si v Domažlicích vůbec musela připadat jako na houpačce. V první a třetí čtvrtině dokázala nastřílet vždy přes dvacet bodů, ale ve druhé a poslední desetiminutovce trpěla v tristních úsecích, kdy shodně čtyři minuty nebyla schopna navýšit své bodové skóre. V úvodních minutách druhé půle Jiskru potrápil dvěma trojkami Vícha, kat Jiskry z prvního vzájemného zápasu, který se velkou měrou zasloužil snížení na 50:48. Pak ale doplatil na nečistou hru a po čtvrté osobní chybě raději hřiště opustil. I bez něj ale Opava skóre zápasu vyrovnala. Domažlice se po změně stran dlouho střelecky trápily, až ve 30. minutě dal Podestát první trojku Jiskry ve druhé půli. Jiskra měla v zádech „plný dům“, který už na konci třetí desetiminutovky vytočil otáčky fandění na maximum, takže nově příchozí divák si mohl klidně myslet, že se už jedná o samotný konec zápasu. V poslední čtvrtině se palubovka stala dějištěm hry nervů. Nervozitu jako první odhodili domácí, Opava se ale vždy dokázala na svého soupeře dotáhnout. To však bylo na soustředěnou Jiskru málo. Opavští ani jednou v zápase nevedli, ani jednou nedokázali dostat domácí pod psychický tlak plynoucí z vědomí prohrávajícího. V dramatické koncovce tahali Slezané za kratší konec a nakonec se nemohli spolehnout ani na toho nejzkušenějšího ve svých řadách. Všemi opěvovaný David Klapetek v posledních deseti minutách ukvapeně zkusil tři trojky z těžkých pozic, ani jednu netrefil. Jiskra v posledních třech minutách střílela dvanáct trestných hodů, i pouhých šest proměněných stačilo na to, aby nakonec ubránila vítězství nad Opavou v poměru 75:70.

Statistika: Rozhodčí: Pavel Šmíd, Jan Hošek. Komisař: Petr Buršík. Fauly: 24 – 30. Trojky: 7 – 4. Trestné hody: 32/22 – 28/19. Sestava Jiskry: Kiršbaum 16 (11 doskoků), Dvířka 14/3, Jiří Blacký 13/1 (8 získaných faulů), Zdeněk 12 (5 asistencí, 5 faulů), Jan Blacký 8/1 (9 doskoků), Prettl 6, Podestát 5/1, Jindra 1. Nejlepší střelci Opavy: Blažek 16, Vorlíček 15/1, Vícha 9/3.