Jiskra Domažlice vs. VŠB Ostrava   73:66 (18:18, 29:35, 54:50)

Po posvícení bývá půst, praví staré české přísloví. A právě takový půst se nevyhnul ani basketbalistům Jiskry Domažlice v nedělním zápase 15. kola II. ligy s VŠB Ostrava. Domácí se celý zápas hledali, nedařilo se jim a navíc Ostravští v osmi lidech předvedli velmi konsolidovaný výkon. Body však nakonec přece jen zůstali doma a Jiskra posunula tabulkou opět pár příček výš, na fantastické třetí místo. V základní pětce domácích se po jednozápasové absenci opět objevil Šnobl, který měl spolu se Zdeňkem, Podestátem, Jiřím Blackým a Kiršbaumem za úkol nemyslet na sobotní úspěch s Opavou a plně se soustředit na zápas s Ostravou. Jenže Jiskře se od začátku nedařilo. Ostrava nehrála nijak zázračně, ale domácí tonuli v bezradnosti. Hosté v osmé minutě vedli 11:18 a to bylo pro domácí signálem k prvnímu oddechovému času. Ve druhé desetiminutovce se už už zdálo že je krize Jiskry zažehnána. Čerstvý Prettl nastřílel za čtyři minuty pět bodů a měl hlavní zásluhu na vedení domácích 26:18. Severomoravané ale nehodlali prodat svoji kůži lacino a šňůrou dvanácti bodů otočili na 26:30 a poločas vyhráli o šest bodů. Do druhé půle nastoupili domácí s viditelným odhodláním zlomit vývoj zápasu ve svůj prospěch. Kiršbaum sedmi body dostal svůj tým po delší době poprvé do vedení 36:35. Oba celky se pak střídali ve vedení, otěže zápasu pomalu začala přebírat Jiskra. Podestát se Zdeňkem dvěma trojkami krátce před koncem čtvrtiny zvýraznili domácí náskok, ale hosté se drželi zuby nehty a znovu stačili snížit na rozdíl čtyř bodů. Další dvě trojky domácích ve 33. minutě (Podestát a Kiršbaum) poslaly Domažlice už do vedení 62:54 a přestože hosté znovu dokázali snížit, ukázal se tento náskok jako rozhodující. Domácí v závěru několikrát v útoku zdatně zakombinovali a i když koncovka stále vázla, důležité vítězství si už vzít nenechali.

Statistika: Rozhodčí: Jan Hošek, Pavel Šmíd. Komisař: Petr Buršík. Fauly: 16 – 24. Trojky: 5 – 5. Trestné hody: 24/18 – 9/7. Sestava Jiskry: Kiršbaum 18/1, Podestát 17/3, Prettl 11, Jiří Blacký 10, Zdeněk 6/1, Jan Blacký 5, Jindra 4, Pěkný 2, Dvířka, Šnobl. Nejlepší střelci Ostravy: Kresta 14/1, Pacut 13/1, Procházka 9/1.