Jiskra Domažlice vs. ČEZ Basketball Nymburk   38:128 (8:22, 18:57, 28:90)

V osmifinále se zastavila letošní pouť basketbalistů Jiskry Domažlice Pohárem ČBF. Mistrovský Nymburk naplnil sliby svého trenéra Michala Ježdíka a na západ Čech přijel v plné sestavě. Domácí fanoušci toužili po překvapení a dočkali se ho: Nymburk byl ještě lepší, než se čekalo. Před začátkem utkání uctila plná sportovní hala památku Slavoje Šlajse, dlouholetého domažlického basketbalového funkcionáře a rozhodčího známého pod přezdívkou Čulka, který před Vánoci podlehl vleklé nemoci. Domácí poslali do zápasu Zdeňka, Šnobla, Podestáta, Jiřího Blackého a Kiršbauma, jenže Jiskra dokázala věhlasnému soupeři vzdorovat jen tři minuty. Jiří Blacký trojkou snížil na 5:7, ale to byl poslední moment v zápase, kdy mohli domácí doufat v dobrý výsledek. Pak se hosté během čtyř minut dostali do vedení 5:17. A tak zatímco výjimečně nervózní Jiskra marně hledala, kudy k nymburskému koši, hosté většinou z rychlých protiútoků rychle navyšovali své vedení. Trenéři obou celků točili na palubovce sestavy, jak jen to šlo, takže již ve druhé čtvrtině nezbyl ani na jedné lavičce hráč, který by nezasáhl do hry. Rozdíl mezi oběma mužstvy byl propastný zejména v obraně. Nymburk sázel domácím jeden koš za druhým, naproti tomu hráči Jiskry se v soubojích jeden na jednoho nedokázali prosadit vůbec a když se pokusili hru zrychlit riskantními přihrávkami, létaly jim míče do autu. Skrovný poločasový bodový příspěvek domácích nijak převratně nenarostl ani ve druhém poločase. Nymburk v jeho úvodu Jiskru „podusil“ dvanácti bodovou šňůrou, takže když Jiří Blacký ve 24. minutě vstřelil devatenáctý bod svého týmu, vedli už hosté o padesát bodů (19:69). Domácí diváci dychtiví ligového představení tleskali i smečařským akcím hostů, které svými přihrávkami připravovali zejména rozehrávači Whitfield s Benešem. V závěrečné desetiminutovce domácí přece jen trochu sešlápli plynový pedál a pokusili se skórovat o něco pravidelněji, nedokázali se ale naplno zbavit nervozity a střelecká smůla jim nedovolila nastřílet znovu více než deset bodů. Závěrečná čtvrtina patřila Stanislavu Votroubkovi. Český reprezentant v ní nastřílel patnáct ze svých celkových sedmnácti bodů (tři trojky) a nejvýraznější měrou se podílel na téměř čtyřiceti bodech Nymburka v posledních deseti minutách.

Statistika: Rozhodčí: Václav Lukeš, Václav Galajda. Fauly: 12 – 18. Trojky: 4 – 10. Trestné hody: 14/8 – 15/12. Sestava Jiskry: Prettl 9, Pěkný 7/2, Kiršbaum 7, Jiří Blacký 6/1, Jan Blacký 4, Kozina 3/1, Podestát 2, Hrubý, Bauer, Zdeněk, Šnobl. Sestava Nymburka: Mandič 27/4, Rančík 19/1, Votroubek 17/3, Hess 16/2, Chán 15, Beneš 10/1, Horák 8, Michel 6, Whitfield a Savanovič po 4, Sokolovský 2, Einikis.