UP Olomouc vs. Jiskra Domažlice   101:73 (26:25, 46:41, 72:55)

Ani druhý zápas „moravského dvojboje“ Domažlice nezvládly. Nevyzpytatelná Olomouc se podle očekávání mohla spolehnout na výkony trojice hostujících borců z Prostějova Nováka, Jurečky a Fohlera. Celé utkání ale zastínil pozápasový incident, kdy jeden z domácích příznivců slovně i fyzicky napadl kapitána Jiskry Jiřího Blackého. Trenéři Janiurek s Murinem měli k dispozici opět pouze osm hráčů. Základní pětka nedoznala oproti utkání ve Zlíně žádných změn, jen si Jan Blacký se Zdeňkem vyměnili pozice a rozehrávače hrál od začátku David Zdeněk. V úvodní čtvrtině se Jiskra opět trápila v obraně, ale dokázala toto manko smazávat zdařilými útočnými kombinacemi. Ve druhé části hry Domažlice stále držely se soupeřem krok. Olomouc téměř po celý zápas praktikovala zónovou obranu po celém hřišti, která jí přinesla úspěch už v prvním zápase v Domažlicích, Jiskra se s ní ale v průběhu první půle dokázala skvěle vyrovnat. Na začátku druhého poločasu se však v plné nahotě ukázala známá basketbalová pravda, že když český tým jede na Moravu, už na cestě prohrává o dvacet bodů. Rozhodčí Baudyš a Andrle nevybočili se svého standardu žalostných výkonů a utkání postavených na hlavu a na začátku druhé půle zaúřadovali jaksepatří. Po několika minutách musel palubovku opustit s pěti fauly David Zdeněk (v prvním poločase neměl ani jednu osobní chybu!!!) a Podestát s bratry Blackými měli každý po čtyřech faulech. Do toho přišlo ještě zranění Václava Koziny a když se o chvíli později vyfauloval ještě Jan Blacký, bylo o osudu zápasu definitivně rozhodnuto. Poslední desetiminutovka zápasu již na vývoji utkání nic nezměnila, ale co se událo po jejím skončení, si Olomoučtí za rámeček jistě nedají. Jeden z jejich „fanoušků“, který domažlickým hráčům nadával už během zápasu, přelezl bariéru oddělující tribunu od střídačky a začal hrubě urážet Jiřího Blackého. Když na to domažlický kapitán nereagoval, začal do něj strkat a posléze si vzal jeho týmovou bundu a se slovy: „Počkám na tebe venku. Tam ti rozbiju držku a vrátím ti jí!“ opustil nadopovaný „svalovec“ halu. Jiskra pak chtěla požádat rozhodčí, aby celou věc uvedli do zápisu, ale to jednoduše nebylo možné, protože pánové Baudyš a Andrle chvatně opustili místo činu. Komisař utkání Jiří Leun pak hostům slíbil, že se o incidentu rozepíše ve své zprávě a trenér domácích řekl, že olomoucký klub bundu zajistí a vrátí, nebo zaplatí. Jak celá věc dopadne, to je ve hvězdách. Už teď je ale jasné, že olomoučtí fandové mají k akademicky slušnému chování daleko, a přitom jejich klub nese v názvu Univerzitu Palackého…

Statistika: Rozhodčí. Baudyš, Andrle. Komisař: Leun. Fauly: 18 – 21. Trojky: 5 – 4. Trestné hody: 24/20 (83, 3%) – 16/9 (56, 3%). Sestava Jiskry: Kiršbaum 19 (11 doskoků), Jan Blacký 14 (5 faulů), Podestát 13/2, Jiří Blacký 12, Zdeněk 5/1 (5 faulů), Hrubý 4, Kozina 3/1, Bauer 3.