SKB Proton Zlín vs. Jiskra Domažlice   109:70 (33:17, 55:34, 77:49)

První ligový zápas v novém roce sehrála Jiskra v městě obuvi, ve Zlíně. Do souboje druhého se třetím týmem tabulky však nastoupila ve velmi okleštěné sestavě a domácím nakonec nekladla v cestě za vítězstvím ani příliš velký odpor. Zlín tak oplatil Domažlicím říjnovou porážku z prvního vzájemného zápasu. V Domažlickém dresu nastoupilo do zápasu jen osm statečných. Chyběli Jindra, Dvířka (povinnosti v mateřském Sokolu Pražském), Huml (po nemoci se teprve zapojuje do tréninku), Prettl (pracovní důvody), Šnobl (zranění kolene ze zápasu s Nymburkem ho vyřadilo ze hry do konce sezony), Pěkný (lyžařský zájezd). Jiskra tak na Moravě nastoupila bez jediného klasického rozehrávače. Ve Zlíně na tomto postu nastoupil Jan Blacký, ale během zápasu se vystřídal se Zdeňkem i Hrubým. Domácím se naproti tomu po zranění teprve vracel do sestavy elitní rozehrávač Králík. Domažlice nezachytily začátek utkání, hrály naivně v obraně a soupeř to nekompromisně trestal. Jiskru také sráželo neproměňování jasných střeleckých příležitostí. Naproti tomu domácí dali několik jednoduchých košů z rychlých protiútoků a vytvořili si šestnáctibodový náskok. Začátek druhé desetiminutovky vyšel hostům o poznání lépe. Z náskoku soupeře ukrojili až na rozdíl sedmi bodů 33:26. V této fázi Jiskra znatelně zpřesnila obranu, nastolený trend ale neudržela a Kuzněcov ji potrestal šňůrou pěti bodů, na které do poločasu Domažlice nenašly odpověď. Celý první poločas odehráli domácí hráči velmi dobře v obraně. Hráli tvrdě do těla, s čímž si Domažličtí nedokázali vůbec poradit. Do druhého poločasu nastoupily Domažlice s odhodláním vyrovnat se soupeři v tvrdosti pod oběma koši, což se v celku vedlo, ale náskok domácích i přesto postupně dál narůstal. Po změně stran Zlín většinou bodoval s úspěšných trestných hodů, které byly daní zvýšené aktivitě v obraně.

Statistika: Rozhodčí: Komprs, Šafařík. Komisař: Cígler. Fauly: 28 – 25. Trojky: 10 – 4. Trestné hody: 40/35 (87, 5%) – 29/20 (69%). Sestava Jiskry: Podestát 17/3, Blacký Jiří 13, Bauer 11/1, Hrubý 10 (TH 6/6), Blacký Jan a Kiršbaum po 6, Zdeněk 5 (6 asistencí), Kozina 2. Trenéři: Janirek a Murin.