Jiskra Domažlice vs. SK UP Olomouc   75:79 (18:20, 35:46, 51:61)

Lepší průběh premiérového domácího zápasu v novém ročníku II.ligy by si domažličtí basketbalisté nemohli přát. Celý zápas prohrávat s nováčkem z Olomouce o deset bodů, pak mohutným závěrečným náporem náskok soupeře smazat a košem z posledního útoku strhnout výhru na svoji stranu. Skoro to vyšlo, jen místo posledních bodů přišla čtrnáct vteřin před koncem chyba nového domažlického rozehrávače Jindry, který na polovině hřiště ztratil míč a daroval soupeři vítězný koš. Ze zdravě sebevědomé euforie se tak v mžiku stala beznaděj. Domažlice nastoupily do utkání v základní sestavě s Jindrou, Podestátem, Zdeňkem, Kiršbaumem a Jirkou Blackým a od prvního okamžiku získali navrch. Za stavu 9:2 se ale Hanáci probudili a sérií čtrnácti bodů v řadě strhli vedení na svou stranu. Od té chvíle Jiskra tahala za kratší konec. Olomouc dirigovaná skvěle hrajícím a hlavně produktivním hostem z ligového Prostějova Pavlem Novákem (v první Q celkem 12/1) byla pohyblivější, důraznější a přesnější ve střelbě. Výsledkem bylo dvoubodové vedení po první čtvrtině. Průběh jako přes kopírák měla druhá část hry. Jiskra zpočátku držela s Moravany krok, ale výpadek a další šňůra soupeře (13 – 0) mezi 16. a 19. minutou znovu výrazně naklonily průběžné skóre ve prospěch hostí. Odpočívajícího Nováka střelecky nahradili Fohler a Pumprla (dohromady ve druhé Q 15 bodů). Do druhého poločasu nastoupili domácí už bez zraněného Kiršbauma, který na konci první půle kulhajíce opustil palubovku s pochroumaným kotníkem, a na jejich hře se to projevilo. Těžiště útoků Olomouce se z perimetru přesunulo pod koš. Překvapivě to ale nebyl velezkušený 217 cm vysoký pivot Jiří Okáč, ale další olomoucký podkošový hráč Fohler, který šesti body v řadě udržel hosty ve vedení. Na straně domácích v tomto hracím období exceloval kapitán Jiří Blacký (9/1), ale stačilo to jen na snížení na 51:61. Jiskra se snažila svého soupeře přinutit k chybám i na začátku poslední čtvrtiny, ale Hanákům se dlouho dařilo udržovat si bezpečný desetibodový odstup. Až pět minut před koncem protrhl střeleckou smůlu svého týmu David Zdeněk a odstartoval sérii čtyř trojek domácích (Šnobl 2, Zdeněk, Jindra), která vedla až ke snížení na 69:71. Když o chvíli později Zdeněk vyrovnal, dostala se sportovní hala do extáze. Oba týmy se pak prostřídali ve vedení až do stavu 75:75. Dvacet vteřin před koncem Olomouc nezakončila svůj útok a Jiskra měla jedinečnou příležitost utkání rozhodnout. Jenže rozehrávač domácích Jindra na polovině hřiště školácky ztratil míč a unikajícího Nováka stačil jen faulovat. Olomouc oba trestné hody proměnila, ale Jiskra útočila alespoň na prodloužení, jenže veškeré šance na úspěch zhatila další chyba v rozehrávce ještě na vlastní polovině, které se dopustil Zdeněk.

Statistika: Rozhodčí: Václav Galajda, Petr Hazdra. Komisař: Jiří Zemánek. Fauly: 26 – 17. Trojky: 7 – 2. Trestné hody: 13/8 – 31/25. Sestava Domažlic: Jiří Blacký 18/2 (8 doskoků), Dvířka 16/3, Jan Blacký 12, Kiršbaum 9/1, Jindra 5/1, Zdeněk 5/1 (3 asistence), Pěkný 3, Podestát, Šnobl a Bauer po 2, Brůha 1, Kozina. Nejlepší střelci Olomouce: Novák 32/1, Fohler 19/1, Pumprla 10. Diváci: 400.