ZPV Blansko vs. Jiskra Domažlice   101:61 (31:15, 50:23, 83:49)

Po dlouhé třítýdenní přestávce nastoupili basketbalisté Jiskry Domažlice k druholigovému utkání. Ve 21. kole se představili na palubovce nepříjemného Blanska. Domácí stoprocentně využili všech výhod, které skýtá domácí prostředí, a zaslouženě zvítězili. Vysokým rozdílem ve skóre si navíc s Jiskrou zajistili lepší vzájemnou bilanci, která by v případě rovnosti bodů po základní části rozhodovala o konečném postavení týmů v tabulce. Domažlice nastoupily do zápasu se základní pětkou ve složení Zdeněk, Podestát, bratři Blačtí a Kiršbaum a úvod se Jiskře docela vydařil. Hosté vedli po trojce Jiřího Blackého ve druhé minutě 5:2 a až do šesté minuty, kdy na ukazateli skóre „blikalo“ 12:12, drželi s domácími krok. Pak se ale Blansko nadechlo k patnáctibodové šňůře (Hilšer 5/1, Vrlík 5 a Fořtík 4), kterou nezastavil ani oddechový čas Jiskry a rázem bylo všechno jinak. Domácí opanovali palubovku a první čtvrtinu ukončil košem se sirénou Slezák, který využil chyby Jiskry. Druhou desetiminutovku sice bodově otevřeli Jiří Blacký s Podestátem (31:20), ale celkově dala Jiskra mezi desátou a dvacátou minutou pouhých osm bodů a to na rozjeté Blansko nestačilo. Jiskra propadala téměř ve všech herních činnostech. Její zmar ještě prohloubila velmi přísná technická chyba Jana Blackého a o poločase prohrávali hosté už o 27 bodů. Další rány osudu zasáhly Domažlice v prvních minutách druhé půle. Po třech minutách odkulhal z palubovky David Zdeněk a s nataženým lýtkovým svalem už dál ve hře nepokračoval. O minutu později šel důrazně po míči při obranném doskoku Jiří Blacký, jenže domácí hráč nasadil ostré lokty a výsledkem byla kaluž krve na palubovce a tržná rána na Blackého hlavě. Domažlický kapitán okamžitě odjel do nemocnice a jeho čelo ozdobily čtyři stehy. Ani to ale neodradilo Blansko od nebezpečné hry a na sklonku třetí desetiminutovky byl za zákrok na Martina Jindru vyloučen blanenský kapitán Fořtík. V poslední části hry se už zápas pouze dohrával. Za rozhodnutého stavu se Jiskra snažila a zápas nevypustila, ale vyhecovaný soupeř už ji ke korekci výsledku nepustil. ZPV Blansko tak porazilo Domažlice o 40 bodů, a jelikož první vzájemný duel obou soupeřů skončil 30. října 2005 v Domažlicích vítězstvím Jiskry o šestnáct bodů, zajistili si Jihomoravané i lepší vzájemnou bilanci.

Statistika: Rozhodčí: Jan Menšík, Radim Horký. Komisař: Viktor Sotolář. Fauly: 30 - 32 (1. půle 11 - 22!). TCH: Jan Blacký (16. min.). DCH: Pavel Fořtík (Blansko, 29. min.). Trojky: 9 - 6. Trestné hody: 32/25 - 36/23. Sestava Jiskry: Jindra 13/1 (9 získaných faulů, TH 12/10), Kiršbaum 13 (8 doskoků), Jiří Blacký 9/1, Pěkný 8/1, Podestát 6/1, Bauer 4, Dvířka 3/1, Zdeněk 2, Hrubý, Brůha a Prettl po 1, Jan Blacký. Nejlepší střelci Blanska: Hilšer 16/1, Slezák 14/2, Petřík 13.