BK Pardubice B vs. Jiskra Domažlice   68:73 (31:20, 47:37, 57:57)

Dvaadvacáté kolo druhé ligy zavedlo basketbalisty Jiskry do města perníku a dostihových závodů – do Pardubic. Východočechům se v poslední době nedaří. V tabulce jsou až na jedenáctém místě a z posledních šesti zápasů dokázali vyhrát jediný. Po deseti minutách to vypadalo, že se právě v zápase s Domažlicemi Pardubice odrazí do vyšších pater tabulky, Jiskra se ale v zápase dokázala vyhrabat z útlumu a důležité vítězství nakonec vybojovala. Trenérské duo Janiurek – Murin nemohlo v utkání počítat s Davidem Zdeňkem, kterého do hry nepustil natažený lýtkový sval z Blanska. V základní pětce ho nahradil Martin Jindra, nebyla to ale změna jediná. Jiřího Blackého, který byl k zápasu připraven s obvázanou hlavou, nahradil v úvodu utkání Josef Prettl. Jenže Jiskra začala utkání ve stejném útlumu, v jakém sehrála většinu zápasu v Blansku. Matná obrana a neproduktivní útok značně ulehčovaly domácí situaci na hřišti. Bodově se dokázal pravidelně prosazovat jen Martin Jindra, který v první čtvrtině nastřílel Pardubicím tři trojky a zaznamenal tak sám skoro polovinu bodů Jiskry. Tři trojky za deset minut ale na druhé straně stihl i domácí střelec Teplý, dvě z nich na konci čtvrtiny a Domažlice ztrácely na domácí po deseti minutách jedenáct bodů. Jenže pouhé dvě minuty mezi první a druhou desetiminutovkou stačily Jiskře k tomu, aby zcela obrátila svůj výkon naruby. Hosté vstoupili do druhé části hry s bojovností a domácím se začaly třást ruce. Raketový nástup Domažlic do druhé čtvrtiny vyvrcholil v 17. minutě, kdy po šňůře 4:14 (Podestát 5/1, Jan Blacký 4) snížil Podestát na 35:34. Pak se oba týmy střídaly v úspěšném zakončení a domácí si v závěru poločasu znovu vybudovali desetibodový náskok, už to ale nebyly ty suverénní Pardubice z první čtvrtiny. Po změně stran se Jiskra do svého soupeře už opravdu zakousla. Kiršbaum s Dvířkou rychlými trojkami snížili znovu na nepatrný rozdíl, navíc Jiří Blacký dokázal svojí aktivní hrou vyfaulovat nebezpečného pivota Jelínka, který nastupuje i za první tým Pardubic v Mattoni NBL. Jelínek svoji pátou osobní chybu neunesl a hned po odpískání páté osobní chyby inkasoval ještě šestou, nesportovní chybu, takže kromě toho, že musel opustit palubovku, daroval Jiskře ještě dvě šestky. Ve samotném závěru třetí desetiminutovky vyrovnal z trestných hodů Jindra. Zatímco v první části hry dostala Jiskra 31 bodů, za dalších třicet minut už jen 37 a to byl základ jejího vítězství. Nejlépe zlepšenou obranu dokumentoval závěr zápasu. Jan Blacký sbíral čistě míče soupeře, Dvířka pomáhal dlouhým při doskoku (celkem 10 doskoků) a nasazení v obraně se přeneslo i do úspěšného zakončení. Lepší výchozí pozici do těsné koncovky vytvořil Jiskře Podestát trojkou v 38. minutě (65:69). Přestože v posledních dvou minutách proměnily Domažlice jen čtyři z osmi trestných hodů, důležité vítězství už si vzít nenechaly.

Statistika: Rozhodčí: Michal Škaroupka, Radek Matějek. Komisař: Ticháček. Fauly: 27 - 24. Trojky: 7 - 10. Trestné hody: 24/19 - 27/15. Sestava Jiskry: Podestát 19/4, Kiršbaum 18/1, Jindra 16/4 (4 asistence, 6 získaných faulů), Jiří Blacký 9 (6 získaných míčů, 6 získaných faulů), Jan Blacký 6 (7 doskoků, 5 faulů), Dvířka 3/1 (10 doskoků!), Pěkný 2, Brůha, Hrubý, Prettl, Bauer. Nejlepší střelci Pardubic B: Svoboda 18/2, Teplý 13/3, Jelínek 13/2.