Jiskra Domažlice vs. BC Kolín   86:88p (24:22, 40:40, 58:59, 75:75)

Odložený zápas s Kolínem znamenal pro domácí řadu prvenství. Poprvé se hrálo tělocvičně ZŠ Komenského 17, poprvé letos nastoupil Ondřej Huml a poprvé letos Jiskra hrála prodloužení. Vypjaté chvíle nakonec domácí borci nezvládli. Modr a spol. si tak z Domažlic odváží teprve jako druhý tým dva body za vítězství. Okleštěná domácí lavička (chyběli Šnobl, Zdeněk, Pěkný a Dvířka) poslala do zápasu základní sestavu ve složení Jindra, Podestát, bratří Blačtí a Kiršbaum a od prvních minut bylo každému jasné, o co se hraje. Urputné souboje střídala nervózní gesta – to vše nabídla divákům pravá bitva o play- off. Domažlice nezačaly špatně, v první čtvrtině nastřílely pět trojek (Jindra 2, Podestát 2, Kiršbaum), ale dobře hrající Kolín, těžící ze zkušené hry Miroslava Modra (v 1.Q 10 b), nedovolil domácím odskočit do výraznějšího rozdílu. Ve druhé desetiminutovce oba celky ještě přidaly na koncentraci a důrazu. V patnácté minutě se poprvé v letošní sezoně dostal na hřiště také rekonvalescent Huml, ale hlavním tématem debat na domácí lavičce bylo, jak zastavit Modra. Kolínský křídelník nastřílel jen za první poločas devatenáct bodů a postaral se téměř o polovinu skóre svého mužstva. Jiskra na Modra nasadila Hrubého, ale přestože domácí obranář dřel seč mu síly stačily, nedostal ani pořádně příležitost předvést, co v něm je. Během chvíle nasbíral čtyři osobní chyby. Jiskra v úseku mezi 11. a 20. minutou znovu doplácela na bolest posledních týdnů – špatné trestné hody. Domácí trefili jen čtyři z osmi šestek, ale i tak udrželi s Kolínem v poločase krok. Ve druhé půli pokračovaly oba celky v odhodlaném výkonu. Bitva o každý míč strhla diváky a ti hnali svůj tým dopředu. Na konci třetí čtvrtiny se jediný klasický rozehrávač Domažlic v zápase Jindra dostal do problémů s fauly na pozici jedničky ho nahradil univerzál Jan Blacký, ale oslabená Jiskra se dál s Kolínem tahala, žádné z mužstev si v odehraných třiceti minutách nebylo schopno vytvořit více než sedmibodový náskok. V poslední čtvrtině už domácí opory, které kvůli problémům z úzkým kádrem téměř „neslezly“ ze hřiště, mlely z posledního, přesto se Jiskra ještě vypjala k závěrečnému náporu a Jiří Blacký dvěma trojkami na konci 37. minuty dostal Domažlice do vedení 73:67. Jenže Kolín se nezlomil a naopak Modrova trojka minutu před koncem poslala hosty do vedení 74:75. Jiří Blacký pak proměnil jednu šestku, Kolín v následném útoku ztratil míč a dvanáct vteřin před koncem měla Jiskra jedinečnou šanci rozhodnou zápas. Jindra najel pod koš a dobře hledal lépe postaveného Jiří Blackého, jenže těsně před ním Palatinu míč tečoval a šlo se do prodloužení. V něm byli dlouho na koni Kolínští, kteří se devíti bodovou šňůrou dostali až do vedení 78:84 a posléze 80:86, ale zásluhou trojek Kiršbauma a Podestáta utekla Jiskra hrobníkovi z lopaty. Ne však definitivně. V poslední půlminutě znovu hosté přišli v útoku o míč a Jiskra měla už podruhé v zápase definitivní rozhodnutí ve vlastních rukou, ale Podestát najel do tří hráčů, o míč přišel na druhé straně popravil Domažlice střelou s klaksonem nejlepší střelec zápasu Miroslav Modr. Jiskra před tímto zápasem sehrála v sezoně pět zápasů, které skončili jednociferným rozdílem a jen jeden prohrála (s Olomoucí 75:79), ale tentokrát koncovku Domažlice nezvládly a znovu si tak zkomplikovaly boj o účast v elitní osmičce.

Statistika: Rozhodčí: Zdeněk Hartig, Michal Šafařík. Komisař: Pavel Kyjovský. Fauly: 24 – 23. Trojky: 11 – 4. Trestné hody: 31/19 (61%) – 28/20 (71%). Sestava Jiskry: Kiršbaum 21/3, Podestát 20/4, Jindra 17/2, Jiří Blacký 16/2, Jan Blacký 6, Hrubý 3, Brůha 2, Prettl 1, Huml. Nejlepší střelci Kolína: Modr 33/2, Chwaszcz 13, Simonides 11/1. Diváků: 150.