Jiskra Domažlice vs. Kondoři Liberec   53:101 (13:13, 27:43, 42:74)

Jiskra Domažlice – Kondoři Liberec 53:101 (13:13, 27:43, 42:74) Ani ve druhém odloženém zápase II. ligy basketbalistů nedosáhly Domažlice na vítězství. Vedoucí mužstvo tabulky a žhavý kandidát na postup do Mattoni NBL – Kondoři Liberec - nechávali v nedělním zápase domácím naději do poloviny druhé čtvrtiny, pak se ale projevila větší zkušenost a širší kádr Kondorů, kteří nakonec bez větších problémů dotáhli utkání do vítězného konce. Jiskra nastoupila do utkání ve srovnání se sobotou ještě více oslabena – Šnobla se Zdeňkem doplnili v zástupu marodů Jiří Blacký a Jindra. Nastoupit sice mohl Pěkný, ale Dvířka se po přestupu rozcvičoval už v týmu Liberce. Jiskra začala s Janem Blackým na rozehrávce, v základní sestavě se objevil také náhradní kapitán Prettl a Domažlice v úvodu zápasu kousaly. Na úvodní trojku Synáčka odpověděl stejnou mincí Podestát a vyrovnaný průběh si udržela celá první desetiminutovka. Oba celky se střídaly v úspěšných útočných akcích i ve druhé desetiminutovce, nejdříve si Liberec vytvořil mírný náskok (ve 13. minutě 14:22), ale domácí trpělivě ukrajovali z hostujícího vedení a Prettl o tři minuty později snížil už na 26:27. Jenže to bylo na dlouhou chvíli naposledy, co se Jiskra radovala ze vstřeleného koše. V dalším průběhu druhé části se už prosazovali jen Liberečtí a až ve 20. minutě protrhl střeleckou smůlu domácích alespoň jednou šestkou Kiršbaum. Druhou čtvrtinu také okořenila technická chyba Hrubého, který peprně ohodnotil výrok rozhodčích. Šestnáct bodů poločasového rozdílu se v basketbale dá snadno dohnat, ale devíti bodová série Kondorů hned v úvodu druhé půle zastavila veškeré domácí myšlenky na obrat. Time- out Jiskry sice nápor přibrzdil, ale nezastavil a Liberec ve třetí čtvrtině, kterou vyhrál 31:15, de facto rozhodl o osudu zápasu. V závěrečném dějství už domácí dopláceli na úzký kádr, přesto o sobě sympatickým výkonem dal vědět třeba Huml. Liberečtí Kondoři se nakonec dočkali v Domažlicích i ceněné hranice sta bodů, kterou v poslední minutě překonal symbolicky nejlepší střelec zápasu Ladislav Tóth. Jiskra tak pět zápasů před koncem základní části znovu ztratila v boji o play- off a osmičku bude muset v následujících duelech ještě těžce bojovat.

Statistika: Zdeněk Hartig, Michal Šafařík. Komisař: Pavel Kyjovský. Fauly: 19 – 20. TCH: Hrubý. Trojky: 1 – 9. Trestné hody: 22/12 (55%) – 21/16 (76%). Diváků: 100. Sestava Jiskry: Prettl 12, Jan Blacký 10, Kiršbaum 9, Huml 6, Brůha 4, Podestát 4/1, Pěkný, Kozina, Bauer a Hrubý po 2. Nejlepší střelci Liberce: Tóth 20, Synáček 18/3, Bohunický 11/3.