Jiskra Domažlice vs. Proton Zlín   68:60 (17:14, 35:29, 50:48)

Obrovskou psychickou odolnost ukázali o víkendu domažličtí basketbalisté. Nenechali se ovlivnit sobotním výsledkem a do souboje s favorizovaným Zlínem dali vše. Neprostupnou obranou pak soupeře přehráli a zaznamenali druhé vítězství v letošním ročníku II.ligy. Zranění a aktuální forma donutili domažlické trenéry udělat změny v základní sestavě týmu, takže Domažlice vstupovaly do utkání ve složení Šnobl, Dvířka, Brůha, Jan a Jiří Blackých. Průběh první čtvrtiny určila domažlická střelecká produktivita. Zatímco proti Olomouci se Jiskra z dálky dlouho trápila, Zlín dostal čtyři trojky již během prvních deseti minut (Šnobl, Jan Blacký, Jindra, Podestát). Zlín celý zápas stavěl svoji hru na základní čtveřici Králík, Krämer, Kuznecov a Šimáček, ale kromě posledního jmenovaného se ani jeden z nich se v Domažlicích rozhodně s formou nepotkal. Jiskra i ve druhé desetiminutovce pokračovala s agresivní, tvrdou obranou a trpělivými útoky a zvýšila své vedení na poločasových šest bodů. Ve třetí čtvrtině se Moravané pokusili útoky Jiskry otupit zónovou obranou a částečně se jim to podařilo. Hlavní zásluhu na snížení rozdílu ve skóre měl ale pivot Šimáček, který v tomto hracím období nastřílel 12 z 19 bodů svého týmu. Oba elitní pivoti Jiskry, Jirkové Blacký i Brůha, v těchto chvílích seděli kvůli faulům na lavičce a benjamínek v domácím dresu Pavel Bauer si se zkušeným harcovníkem Šimáčkem často nevěděl rady. Šimáčkův nápor ale utnula přestávka před poslední čtvrtinou a také návrat obou domažlických podkošových hráčů na palubovku. Domácí neznervózněli a dál hráli svoji hru. Zlín se však přece jen dostal dvě minuty před koncem do vedení. Po Šimáčkově trojce vedli hosté 59:60, jenže z protiútoku oplatil stejnou mincí Míra Dvířka a Zlín se do konce zápasu už netrefil. Domácí takticky na výbornou zvládli samotný konec zápasu, když Šnobl a pak dvakrát Podestát nezaváhali při trestných hodech. Jediným, kdo se netrefil z čáry trestného hodu, byl Míra Dvířka. Ale ani to, ani zoufalé střelecké pokusy Zlína z krkolomných pozic, už nemohli na vítězství nic změnit. Zatímco v loňském domácím zápase inkasovala Jiskra od Zlína 113 bodů a odešla poražena. Letos dostala jen téměř polovinu bodů, Zlín porazila a připsala si cenný skalp jednoho z favoritů soutěže.

Statistika: Rozhodčí: Václav Galajda, Petr Hazdra. Komisař: Jiří Zemánek. Fauly: 21 – 23. Trojky: 8 – 3. Trestné hody: 27/15 – 15/13. Sestava Jiskry: Podestát 19/3 (10 doskoků), Jiří Blacký 14 (3 asistence), Brůha 10, Šnobl 7/1, Jan Blacký 7/1, Jindra 6/2, Dvířka 3/1, Bauer 2, Kozina. Nejlepší střelci Zlína: Šimáček 28/2, Kuznecov 12, Krämer 10/2.