Jiskra Domažlice vs. BSK České Budějovice   97:76 (27:19, 55:38, 78:58)

Jiskra Domažlice – BSK České Budějovice 97:76 (27:19, 55:38, 78:58) Jen sedm statečných přijelo do Domažlice v dresu Českých Budějovic. Jasně poslední celek tabulky neprohrál ani jednu čtvrtinu o více než devět bodů, přesto se v zápase snad nenašel moment, kdy by se Jiskra musela strachovat o vítězství. Domácí nastoupili do zápasu se základní pětkou Jindra, Podestát, Jan a Jiří Blackých a Kiršbaum a už od začátku plnili roli favorita. Po dvou minutách vedli 7:0 a vypadalo to až na příliš jasnou záležitost, ale ukolébané Domažlice pak povolily Jihočechům tři rychlé koše za sebou a teprve tento políček je vrátil do zápasu předznamenal šňůru 13:0 (Jiří Blacký a Kiršbaum po 4), kterou se Jiskra od svého soupeře odpoutala. Ve druhé desetiminutovce se Domažlice stále snažily dál hrát svoji hru – využít převahu svých podkošových hráčů. A dařilo se. Plných dvacet z celkových osmadvaceti bodů domácích ve druhé desetiminutovce nastříleli pivoti. Nejvíc se prosazoval Kiršbaum, který v celém zápase nastřílel 28 bodů (2 trojky, TH 7/6) a přidal ještě vynikajících patnáct doskoků. Po změně stran se na palubovce stále hrála podobná písnička, jen s tím rozdílem, že domácí akce o něco častěji nedocházeli úspěšného konce. Martin Jindra však stále rozdával přesné pasy (celkem 6 finálních asistencí), a když se v 29. minutě poprvé střelecky prosadil Zdeněk, zůstal na domácí straně jen jediný hráč, který se nezapsal do střelecké listiny – Ondřej Huml. V poslední části hry korunovali své dobré výkony tentokrát velmi produktivní střídající hráči. Kozina zaznamenal svoji druhou trojku (celkem 6/2), Bauer přidal čtyři body (celkem 8) a tím samým příspěvkem se mohl pochlubit i Pěkný (celkem 6). Krátce před koncem pak odmítl pokoření stobodové hranice právě Pěkný, když jeho poslední trojkový pokus minul cíl. I tak si ale Domažlice připsaly povinné dva body za vítězství nad posledním týmem tabulky, opět se zas o něco přiblížily play- off a prodloužily českobudějovické čekání na první vítězství v sezoně.

Statistika: Rozhodčí: Ivor Matějek, Jan Hošek. Komisař: Josef Matějček. Fauly: 25 – 20. Trojky: 6 – 7. Trestné hody: 15/11 (73%) – 22/17 (77%). Sestava Jiskry: Kiršbaum 28/2, Jiří Blacký 14, Jindra 10/2, Prettl a Bauer po 8, Jan Blacký 7, Kozina 6/2, Pěkný 6, Hrubý a Zdeněk po 4, Podestát 2, Huml. Nejlepší střelci Českých Budějovic: Kasparides 22/4, Filip 19/2, Kaiser 14/1. Diváků: 220.