Jiskra Domažlice vs. BK Jindřichův Hradec   86:68 (17:15, 41:33, 67:51)

Čtyři kola před koncem základní části byl předposledním domácím soupeřem Jiskry nevyzpytatelný celek z Jindřichova Hradce, jehož soupiska budí respekt, ale tým provází pověst velmi nevyrovnaných výkonů. Jiskra ale během zápasu nepolevila ze svého nesmírného úsilí a dva body ji dávají nadějnou pozici pro závěr základní části. Nominaci do základní pětky si pro nedělní utkání znovu vysloužili Jindra, Podestát, bratři Blackých a Kiršbaum a skóre utkání otevřel po mírném oťukávání obran trojkou Podestát, hned vzápětí ale Jindřichův Hradec ukázal, že zápas s Jiskrou nehodlá vypustit a v sedmé minutě už hosté vedli 10:13. Jihočeši hodně spoléhají na výkony svých ligových posil a zejména Iva Prachaře, jenže pivot ligového A Plus ŽS Brno se v Domažlicích na palubovce příliš neohřál. Už v sedmnácté minutě byla jemu a Janovi Blackému odpískána oboustranná chyba, která pro Prachaře znamenala čtvrtý faul a také stažení ze hry. V závěru prvního poločasu si pak Domažlice vytvořily možná rozhodující náskok. Poslední dvě minuty druhé desetiminutovky vyhráli domácí 12:2 (Jindra 5/1) a osmibodový náskok jim dal klid do přestávky. Také po změně stran domácí hráči na hřišti trpělivě pracovali a přestože jim v útoku sem tam něco nevyšlo, vše nahrazovali vynikající agresivní obranou. V 26. minutě se pak dostal ke slovu Michal Podestát. Na svoji po dvoubodovém koši zakončil rychlý kontr domácích úspěšnou trojkou a jen co se vrátil do obrany, vypíchlo soupeři míč a po sprintu přes celé hřiště ho zasmečoval do koše. Domácí křídlo si svým představením vysloužilo hromový potlesk na otevřené scéně. Krátce na to přidal Jiří Blacký tři trestné hody (celkem v zápase 7/7!) a domácí vedli 61:43. Závěr čtvrtiny ještě okořenil technickou chybou známý provokatér Komárek. V závěrečné desetiminutovce se ještě zkoušel prosadit jindřichohradecké opory Marek Benda a Jiří Holanda, ale ani jim se zápas v Domažlicích nevydařil. Domácí naopak potvrdili trend výrazně zlepšených trestných hodů a bez větších problémů dovedli utkání do vítězného konce. Jiskra tak obstála nejen v zápase s Jindřichovým Hradcem, ale také v konkurenci s Kateřinou Neumannovou, která současně s úvodním rozskokem nedělního utkání vyběhla na trať skiatlonu v olympijském Turíně. Do tělocvičny ZŠ v Komenského ulici si opět našlo cestu zhruba 150 diváků.

Statistika: Rozhodčí: Jan Hošek, Ivor Matějek. Komisař: Josef Matějček: Fauly: 21 – 28. Trojky: 8 – 6. Trestné hody: 28/22 (79%) – 14/10 (71%). Sestava Jiskry: Kiršbaum 15/1, Podestát 14/2, Jiří Blacký 14/1, Jindra 11/2, Jan Blacký a Zdeněk po 9/1, Prettl 8, Hrubý 4, Pěkný 2, Brůha a Huml. Nejlepší střelci Jindřichova Hradce: Sismilich 21/1, Prachař 12/1, Benda a Bubeník po 9/1. Diváků. 150.