Jiskra Domažlice vs. BC Loko Plzeň   100:93 (21:21, 51:46, 81:74)

Poslední domácí zápas základní části II. ligy viděly v sobotu basketbalové Domažlice. Domácí Jiskra se tři kola před koncem základní části postavila dlouholetému rivalovi – Lokomotivě Plzeň. Západočeské derby mělo opět příchuť tvrdé konkurence, kterou ještě znásobil fakt, že Domažlice si mohly definitivně pojistit pozici v první osmičce. Pro Plzeň to naopak byla zřejmě poslední možnost, jak oživit šanci na play- off. Jiskra poslala do zápasu základní pětku, ve které nechyběl ani ne zcela zdravý Jan Blacký, průběh zápasu ale ukázal, že se jednalo o správný tah. Plzeňští nasadili od začátku obě své ligové posily - Bosáka i Švermu a oba dělali domácím značné problémy. Sami nastříleli Jiskře třináct z devatenácti bodů Plzně v první desetiminutovce. Druhá čtvrtina se změnila v úžasnou trojkou přestřelku. Jiskra nastřílela Plzni šest trojek (Podestát 3, Zdeněk 2, Kiršbaum), hosté odpověděli třemi (Šverma, Lipold, Píza). Prapor Domažlic v této části držel hlavně vynikající Kiršbaum, který kromě šesti bodů stihl i užitečné doskoky a jeden blok. Hosté navíc v této části přišli o pivota Gregora. Stále se ale hrálo velmi vyrovnané utkání, pětibodový náskok, který v závěru poločasu získal pro Jiskru Jan Blacký, byl nejvyšším rozdílem ve skóre v celém zápase. Úvod druhého poločasu přinesl další trhák domácích. Ve čtyřiadvacáté minutě vedla Jiskra 62:51 a zdálo se, že se od svého soupeře definitivně bodově odpoutá, Plzeň ale prokázala svoji morálku a během tří minut snížila na rozdíl čtyř bodů. Jiskra v zápase protočila jen osm hráčů (Kiršbaum a Jan Blacký 35 minut, Jiří Blacký 34, Podestát a Zdeněk 27, Jindra 22, Prettl 13 a Hrubý 7), přesto dokázala po celý zápas udržet vysoké tempo hry a prokázala to i ve třetí desetiminutovce, kdy Plzni opět nastřílela třicet bodů. O poslední tři se současně se sirénou postaral kapitán Jiří Blacký, který tak dal domácím sedmibodové vedení. V poslední čtvrtině ze hry definitivně zmizel Pavel Bosák. Křídelník USK Praha ve službách Plzně nastřílel domácím v první půli patnáct bodů, ale po změně stran spíš zakončoval útoky unáhlenou střelbou a v obraně odpočíval. Naopak v domácím týmu vystupňovali svůj výkon bratři Blackých a také Zdeněk, který trestnými hody v poslední minutě (v celém zápase 8/7) zaokrouhlil domácí skóre na sto bodů a stvrdil tak historický postup Jiskry do play- off II. ligy.

Statistika: Rozhodčí: Pavel Volejník, Rostislav Milata. Komisař: Ladislav Jirsa. Fauly: 24 – 22. Trojky: 12 – 9. Trestné hody: 31/26 (84%) – 25/16 (64%). Sestava Jiskry: Zdeněk 24/3 (5 asistencí), Podestát 22/4 (trojky 67%), Kiršbaum 20/3 (13 doskoků), Jan Blacký 16, Jiří Blacký 15/1, Jindra 3/1, Hrubý, Prettl, Pěkný. Nejlepší střelci Plzně: Lipold 20/3, Bosák 20/1, Junek 19.