Sokol Vyšehrad vs. Jiskra Domažlice   106:66 (32:13, 57:27, 81:49)

V předposledním kole základní části II. ligy basketbalistů se Jiskra představila na žhavé půdě Vyšehradu, kde letos zaznamenal svoji jedinou porážku i lídr z Liberce. Zápas dvou již jistých postupujících do play- off měl sehrát v klíčovou roli v postavení obou celků pro čtvrtfinále. Domažlice dorazily do Prahy v nečekaně oslabené sestavě. Z různých zdravotních důvodů chyběli Jiří Blacký, Prettl i Brůha, takže trenér Janiurek měl k dispozici pouze dva typické pivoty – Kiršbauma a Bauera. Navíc tým vedl do zápasu nezvyklý kapitán Jan Blacký, který se nakonec postavil na začátku vedle Kiršbauma pod koš a tuto dvojici doplnili v základní pětce Jiskry Zdeněk, Podestát a Jindra. Jiskra si v úvodu vedla nad očekávání dobře. Výborně kombinující pětice hráčů si dokázala vytvářet volné pozice pro střelbu a páté minutě vedly Domažlice 11:6. Pak se ale ke slovu dostali domácí podkošoví hráči a Vyšehrad vyhrál první desetiminutovku 32:13. Zatímco Jiskra postrádala tři stabilní pivoty, Vyšehrad naopak spoléhal na silné duo Mikeš – Tomanec. Tito dva se i ve druhé části starali o hlavní bodový příděl domácích. Snaha Vyšehradu hrát „pod koš“ byla podpořena i faktem, že Krišbaum nasbíral mezi 5. a 9. minutou první čtvrtiny čtyři osobní chyby a už ve druhé části hry nastala bizardní situace, když obrovitého Mikeše bránil křídelník Domažlic Pěkný. Přestože byl v poločase bodový rozdíl mezi oběma celky doslova propastný. Nastoupila do druhé půle Jiskra s překvapivou bojovností. Ve 24. minutě snížil Kiršbaum na 37:61 a hrstka nadšeně fandících domažlických příznivců roztančila na galerii stařičké vyšehradské tělocvičny brazilský karneval. Vyšehradu se pak podařilo otřepat se z počátečního šoku. Přestože Jiskra předváděla neustále zlepšený výkon, nakonec i třetí čtvrtinu vyhráli domácí, i když jen o dva body. V poslední části hry opustil palubovku pro pět osobních chyb nejprve Zdeněk a tři minuty před koncem po technické chybě i Kiršbaum, setrvačnost nezáživně dohrávaného utkání to však už nemohlo ohrozit. Vyšehrad si vítězstvím o čtyřicet bodů zajistil lepší vzájemnou bilanci s Domažlicemi a pravděpodobně také lepší výchozí pozici pro souboj těchto dvou celků ve čtvrtfinále II. ligy, které startuje za dva týdny.

Statistika: Rozhodčí: Jaroslav Poživil, Ladislav Neuman. Komisař: Ladislav Jirsa: Fauly: 24 – 29. Trojky: 9 – 4. Trestné hody: 43/31 (z toho 34/23!!! v prvním poločase) - 32/20. TCH: 19. Zdeněk, 37. Kiršbaum. Sestava Jiskry: Kiršbaum 15, Jindra a Pěkný po 9/2, Podestát 9 (TH 7/7), Bauer 8, Zdeněk 7, Jan Blacký 6 (6 asistencí, 6 doskoků), Kozina 2, Hrubý 1, Huml. Nejlepší střelci Vyšehradu: Hemmy 20/2, Mikeš 18/1 a Tomanec 15/2.