BK Chomutov vs. Jiskra Domažlice   80:68 (31:18, 48:40, 55:55)

V posledním kole základní části II. ligy se basketbalisté Jiskry Domažlice představili na půdě Chomutova. Severočeši, kteří ještě chtěli na poslední chvíli proklouznout do play- off, prohráli v Domažlicích 32 bodů. V odvetě také nepředvedli bůhvíjaký výkon, ale na vítězství to tentokrát stačilo. Jiskra stále bez Jiřího Blackého, Prettla i Brůhy nastoupila v Chomutově se stejnou základní pětkou jako na Vyšehradě, tedy s Jindrou, Zdeňkem, Podestátem, Kiršbaumem a alternativním kapitánem Janem Blackým, ale tentokrát Domažlice úvod zápasu zaspaly. Hned z prvního útoku se prosadil trojkou domácí kapitán Doksanský, a to jakoby předznamenalo celý průběh první čtvrtiny. Chomutov byl všude o krok dříve a matně hrající Jiskra nevěděla, jak na svého soupeře. V páté minutě zvyšoval Kalicher už na 20:4 a hosté byli na ručník. Pak se ale prosadil sympaticky bojující Bauer a předznamenal vývoj příštích minut, kdy Domažlice zvedly hlavu a začaly soupeře dotahovat. Pavel Bauer se v Chomutově vůbec předvedl v dobrém světle, nastřílel 6 bodů, k nim přidal 8 doskoků a tři zisky, ale hlavně dokázal eliminovat chomutovskou ikonu Doksanského, který po čtrnácti bodech v první čtvrtině posbíral v dalším průběhu zápasu jen sedm bodů. Obrozená Jiskra pokračovala ve zlepšeném výkonu i ve druhé desetiminutovce. Domažlice skvěle dirigoval kdysi chomutovský David Zdeněk (ve druhé Q 9/1), který i přes lehké poranění zápěstí nastřílel svému bývalému zaměstnavateli rovných dvacet bodů. Právě Zdeněk ve 23. minutě snížil na 27:35 a osmibodový rozdíl vydržel až do závěru první půle. Stíhací jízda Jiskry nabrala po změně stran kosmickou rychlost. Základem dokonalého obratu v zápase byla perfektně pracující obrana, která nedovolila Chomutovu osm minut!!! na začátku druhého poločasu skórovat. Na druhé straně modrobílí nastříleli patnáct bodů (Podestát 8/2, Zdeněk 3, Bauer a Jindra po 2) a Jiskra si vypracovala sedmibodový náskok. Pak ale musel znovu dobře hrajícího Jindru vystřídat kvůli osobním chybám Huml, přes kterého se několikrát prosadil domácí tahoun Jiráň a do poslední desetiminutovky se šlo za nerozhodného stavu 55:55. V závěrečném dějství se skóre dlouho přelévalo z jedné strany na druhou, ještě v 37. minutě snížil Michal Podestát na 68:67, pak se ale prosadili domácí. Pod taktovkou Jiráně sehráli koncovku na jedničku a nedovolili Jiskře pomýšlet na vítězství.

Statistika: Rozhodčí: Pavel Šmíd, Jan Hošek. Komisař: Otakar Beneš. Fauly: 16 – 25. TCH: 12. Zdeněk. Trojky: 9 – 11. TH: 22/14 – 17/7!. Sestava Jiskry: Zdeněk 20/4, Podestát 13/3, Kiršbaum 13/1, Jindra 10/2, Bauer 6, Huml 3/1, Jan Blacký 3, Kozina, Hrubý, Pěkný. Nejlepší střelci Chomutova: Jiráň 23/2, Doksanský 21/4, Kalicher 16/1.