Sokol Vyšehrad vs. Jiskra Domažlice   87:64 (25:16, 45:32, 63:49)

Druhý zápas čtvrtfinálové pro sebe rozhodl zlepšeným výkonem Vyšehrad a vyrovnal stav série na 1:1. Domácí tentokrát přehráli Jiskru pod košem, kde suverénně vládli Mikeš s Tomanem. První špatná zpráva pro Jiskru přišla ještě ráno dávno před zápasem. Doma v posteli zůstal s teplotou ležet Martin Jindra a tak se k utkání v týmu Jiskry rozcvičoval jediný klasický rozehrávač Ondřej Huml. Ten se ale podle očekávání v základní pětce neobjevil a na pozici jedna začal Zdeněk, kterého doplnili Podestát, bratři Blačtí a Kiršbaum. Už úvod ukázal, kde se bude ve druhém čtvrtfinále lámat chleba. Dvanáct z prvních sedmnácti bodů Vyšehradu si mezi sebe rozdělili rovným dílem pivoti Mikeš a Tomanec a Jiskra marně hledala obranu proti jejich zakončení. Domažlice navíc rychle nasbíraly čtyři osobní chyby a Vyšehrad tak už v první čtvrtině střílel jedenáct trestných hodů. I ve druhé desetiminutovce Jiskra bojovala hlavně s převahou soupeře pod košem, hostům citelně chyběl doskok na obou stranách hřiště. Za celý první poločas doskočili všichni hráči Domažlice dohromady jen 8 míčů. Přesto Jiskra dokázala ve druhé části hry stahovat soupeřův náskok. Přesně střílející Zdeněk (ve 2. Q 10/2) snížil v 16. minutě na 34:30 a vypadalo to, že Jiskra nastoupila úspěšnou cestu. Výpadky v obraně však Domažlice o vydřený výsledek v mžiku připravily a Vyšehrad se o poločase vyhříval na třináctibodovém sluníčku. Znovu hodně slyšitelní domažličtí kotelníci doufali společně s týmem v zopakování sobotního obratu, ale Jiskra se ve druhém zápase nedokázala zlepšit tak výrazně, jako v rvním zápase. Hostům citelně chyběl na perimetru jeden hráč do rotace, kterým byl v předcházejícím utkání Martin Jindra. Výbornou práci i tak odvedl na palubovce důrazný Prettl. Po jednom ze soubojů si simulant Vyšehradu Jakeš pokoušel vymodlit bolestivými grimasami a skrýváním obličeje v dlaních Prettlovo vyloučení, zkušený domažlický pivot se ale nenechal podobnými výstupy rozhodit a posledních třech minutách třetí čtvrtiny nasázel domácím sedm bodů. Na samém začátku závěrečného dějství se pokusil oživit naděje Jiskry na úspěch sobotní hrdina Jan Blacký, když snížil na hratelných 63:51, následující série domácích 10 – 0 (Mikeš 7/1, Mulič 3) však definitivně určila vítěze zápasu. Z Prahy se tak čtvrtfinálová série přesouvá do Domažlic za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy.

Statistika: Rozhodčí: Roman Šikner, Jaroslav Poživil. Komisař: Antonín Ticháček. Fauly: 15 - 24. Trojky: 6 - 5. TH: 31/19 - 18/8. Sestava Jiskry: Zdeněk 15/2, Kiršbaum 14, Podestát 13/3, Prettl 7 (8 doskoků), Jiří Blacký 6, Jan Blacký 5 (7 doskoků), Hrubý a Pěkný po 2, Huml, Bauer. Nejlepší střelci Vyšehradu: Mikeš 22/2, Tomanec 17/2, Malý 14/1. Stav série: 1:1.