Jiskra Domažlice vs. Sokol Vyšehrad   107:116p (23:21, 45:44, 67:73, 21:30)

V úvodu zápasu sice domácí několikrát získali nadějný, až šestibodový náskok, ale záhy o něj přišli a skóre se tak až do poločasu přelévalo na obě strany. V úvodu druhé půle ale hosté třemi trojkami v řadě získali mírné vedení (51:57) a po sérii domažlických faulů a zbytečných nevynucených ztrát rozdíl narostl až na jedenáct bodů (52:63). Domažličané poněkud znervózněli, nevycházela jim střelba, ale přesto se nevzdali. A v poslední vteřině třetí čtvrtiny Kiršbaum střelou z dálky snížil ztrátu na šest bodů. Dvě a půl minuty před koncem pak Jiskra srovnala na 82:82. To už ale hrála bez vyfaulovaného Jana Blackého. Závěr byl ale na obou stranách až příliš nervózní. I když šanci rozhodnout měly oba týmy, po trojce vyšehradského Jakeše a nepovedeném posledním útoku Jiskry, který naštěstí hosté nestihli potrestat, se muselo prodlužovat. Začátek nastavené pětiminutovky ale Jiskře utekl a po třech nevydařených útocích prohrávala 86:91. I když pak domácí opět srovnali, měli v závěru extratajmu blíže k výhře hosté. Po trojce a proměněné šestce Štěpánka vedli 99:96 a Jiskře zbývalo jen pár vteřin. Kapitán Jirka Blacký byl při svém pokusu o trojku faulován a s jistotou pak proměnil všechny tři trestné hody. Hostům zbývalo deset vteřin a i když Blacký Mikešovu střelu zblokoval, statný pražský hráč se dostal ještě ke druhé, tentokrát přesné střele. Naštěstí se mezitím ozvala siréna a rozhodčí po krátké poradě koš neuznali. Hosté protestovali, nervozita stoupala, ale opět se prodlužovalo. Jenže ani tentokrát domácím nevyšel začátek. Pražané opět rychle odskočili (102:109). Navíc minutu a půl před koncem vyšehradský Mulič při své smeči rozlomil dřevěnou desku jednoho z košů a zápas byl na půl hodiny přerušen. Pořadatelé sice rychle desku nahradili, ale ve zbývajícím čase už vychladlí domácí neměli šanci výsledek otočit. Milan Ježek

Domažlice: Jindra7/1, Huml 5/1, Zdeněk 23/1, Podestát 14/1, Blacký Jiří 19, Blacký Jan 8/1, Kiršbaum 31/5. TH 28/25 – 89% Trojky - 10 Fauly - 32 Vyšehrad: Mulič 10, Malý 13/1, Jakeš 15/3, Mikeš 19/3, Hájek 2, Hemmy 9/1, Štěpánek 39/4, Kaláb 3, Beníšek 6/1. TH 43/29 – 67, 5% Trojky - 13 Fauly - 28