Lokomotiva Plzeň vs. Jiskra Domažlice   59:53 (7:15, 19:28, 38:35)

Lokomotivě se podařilo přetrhnout vítěznou šňůru Jiskry Porážkou Domažlic skončil v sobotu večer duel , který zahájil letošní sezonu druhé ligy basketbalu. Jiskra podlehla papírově silnější Lokomotivě Plzeň po napínavém a vyrovnaném utkání. Zápas skončil za stavu 59:53 ve prospěch Plzeňáků. Ve světlemodrém dresu domácích se představili i respekt budící prvoligoví hráči v kádru nováčka Mattoni NBL Kondorů Liberec , hostující Jaroslav Kovanda, Robert Landa a Jakub Důra, kteří byli zároveň hlavní oporou týmu. Začátek zápasu vůbec neodpovídal jeho konečnému výsledku, když se na první body muselo čekat až do třetí minuty, aby se hned dvakrát prosadil Kovanda. Další vývoj poločasu byl už v režii hostující Jiskry. O obrácení skóre v její prospěch se během poloviny první čtvrtiny postaral sedmi body v řadě David Zdeněk. Jiskra tady nepustila soupeře k vedení a když čtvrtinu uzavřel v poslední sekundě trojkou Filip Kasparides, vedla Jiskra 15:7. Při vstupu do druhé čtvrtiny na sebe body opět nechaly dlouho čekat. Bariéru prolomil opět až ve třetí minutě kapitán Plzně Zdeněk Smejkal. Pak si body začala připisovat zase Jiskra. Nejprve několikrát skóroval Jiří Blacký a v sedmé minutě si připsal první body za Jiskru i hostující Jiří Zeithaml z Rokycan. I druhá čtvrtina proběhla pod taktovkou hostů, když Jiskra po prvním poločase vedla 28:19. Druhý poločas započal, stejně jako první, zkušený Jaroslav Kovanda a tentokráte štěstí zůstalo na straně jeho i domácích. Jejich nesporná převaha v doskocích se promítla ve stavu utkání a kvůli mnoha neproměněným střelám Domažlic znamenala pro Plzeň vedení. I přes podařenou trojku Petra Pěkného z Domažlic Plzeň zvrátila skóre ve svůj prospěch a na lavičku odcházela za stavu 38:35. Poslední část utkání byla velice napjatá. Situace byla zajímavá, když sedm minut před koncem utkání Domažlice vyrovnaly na kulatých 40:40. Tady už začaly pracovat nervy obou týmů. Jiskra si na své konto připsala několik faulů, a trestné hody za ně soupeři se svou 80% úspěšností obratně proměňovali. Jen za poslední dvě minuty si touto cestou domácí připsali 9 bodů. Zápas zakončil pět vteřin před koncem trestnou střelbou domažlický Josef Hrubý, čímž už ale jen snížil náskok Lokomotivy, která spokojeně odcházela do šatny po vítězství nad Jiskrou 59:53.

STATISTIKY ----------- Lokomotiva Plzeň : Jiskra Domažlice 59:53 rozhodčí : Václav Galajda, Martin Kučera komisař : Jiří Zemánek FAULY 23:26 TROJKY 1:6 TR.HODY 20/16 (80%) : 12/9 (75%) Malec Tomáš 0 Kasparides Filip 3 (1) Hrubý Josef 4 Bauer Pavel 4 Zdeněk David 16 (2) Zeithaml Jiří 1 Podestát Michal 2 Blacký Jiří 8 (1) Blacký Jan 2 Pěkný Petr 13 (2)