BK Opava vs. Jiskra Domažlice   84:64 (18:19, 37:43, 58:55)

V nedělním klání 2.ligy mužů hosté potvrdili, že proti papírově silnějším soupeřům jsou schopni se vyhecovat k výbornému výkonu. Nástup do utkání a prakticky prvních 16 minut zápasu převáděli atraktivní basketbal s precizním dodržováním taktických pokynů, důslednou obranou, slušným doskakováním a hlavně výbornou střelbou ze střední a delší vzdálenosti (8 trojek za poločas!) a tím zajistili do 16.minuty až 16-ti bodové vedení Domažlic proti favorizované Opavě. Ta až v posledních minutách dílem své agresivnější hry a nepříjemných chyb hostů, kteří se snad zalekli vysokého vedení, srovnala se soupeřem krok a stáhla manko na poločasových 6 bodů ve svůj neprospěch. Po přestávce pokračoval urputný boj na hříšti, domácí se snažili využít svých fyzických předpokladů, zagresivnili obranu, zpřesnili střelbu a dostali se do vedení. Hosté však, dokud měli dost sil, nedávali svou kůži zadarmo, a tak do posledního dějství šla Opava s tenkým 3-bodovým náskokem. Když 6 minut před koncem svítilo na tabuli skóre 68:62, zaúřadovali rozhodčí (první rozhodčí bydlištěm cca 40 km od Opavy, druhá rozhodčí-žena zase z Ostravy, která za zápas foukla do píšťalky asi 6x, z toho 5x ve prospěch domácích..). Davidu Zdeňkovi odpískali velmi přísný úmyslný faul a hned následně lavičce hostů TCH za protesty. V celkovém součtu bodů způsobených těmi to klíčovými okamžiky tak hosté získali 4 body po trestné střelbě a další 2 po následném útoku. V tu chvíli bylo po zápase. Přestože se Jiskra snažila s výsledkem něco udělat, na zvrat už neměla síly ani fyzické ani morální. Na rozdíl od sobotního zápasu v Olomouci se však za svůj výkon nemusela stydět. I nároční opavští diváci si pochvalovali úroveň střetnutí a statečný výkon hostů. Jen pro zajímavost, den předtím v Opavě prohrála Plzeň o 70 bodů. Domažlice připravila o dokonalý úspěch především neschopnost dodržet důsledně stanovenou taktiku po celých 40 minut.

BK Opava: Jiskra Domažlice fauly 13:20 trojky 9:7 trestné hody 24/19: 16/10 střelci: Blacký Jan 13, Budínský 11, Zdeněk 9, Sitař 8, Podestát 8, Blacký Jiří 7, Janda 5, Bauer 3