Lokomotiva Plzeň vs. Jiskra Domažlice   78:58 (17:10, 36:30, 63:43)

V sobotu 24. března Jiskra zahájila na plzeňské palubovce boje o udržení ve druhé lize. Bohužel důležité derby neskončilo pro Domažlice vítězstvím. Jiskra si pouze první tři minuty utkání vyzkoušela, jaké to je být ve vedení, potom už Plzeň nedala hostům žádný prostor a zcela jednoznačně se probila až k vítězství. První poločas byl ve znamení vedení Plzně, bodový rozdíl ale v tu chvíli stále nebyl nijak výrazný a tak nechával Domažlicím naději na vítězství. Velice nešťastným bodem utkání se ale stalo zranění Petra Sitaře, zatím nejčertvější posily Jiskry. Ten se posledních utkání základní části neúčastnil kvůli potížím s kolenem, v sobotním utkání nastoupil ke hře, ale hned první čtvrtinou, ve které ještě stihl připsat svému týmu dva body, pro něj letošní sezona skončila. Znovu si zranil koleno, které před pár dny doléčil, tentokrát se tedy bude zotavovat mnohem déle a podle slov trenéra už do dalších bojů nezasáhne. Po kapitánovi domácích tak Jiskra v nejméně vhodnou dobu přišla o dalšího hráče. Po prvním poločase hry ještě stále nebylo nic ztraceno, Jiskře chybělo pouhých šest bodů, aby se ujala vedení. Třetí čtvrtina však rozhodla. Úspěšná střelba (nejen trojkových pokusů) v podání Plzeňáků, neúspěchy při střelbě Domažlic, to vše vedlo k propastnému rozdílu 20 bodů, které Plzeň měla na konci třetí čtvrtky k dobru. Takovou rezervu si udržela až do konce utkání, když překonala Jiskru za stavu konečných 78:58.

Fauly 27 : 23 Trojky : 5:5 Tr.h. 21/16: 29/14 střelci : Zdeněk 14/2, Podestát 11/1, Pěkný 9/1, Blacký 5, Bauer 5/1, Prettl 5, Budínský 4, Janda 3, Sitař 2 rozhodčí: Šmíd P., Šafařík M., komisař: Opava J.