IVes Blansko ASK vs. Jiskra Domažlice   78:74 (23:24, 44:37, 60:56)

K oběma zápasům, v této sezóně posledním na hříštích soupeřů, odcestoval tým s vědomím nutnosti plného bodového zisku z horké půdy Blanska i Benešova. I když se cíl podařilo splnit jen z poloviny, lze výkony hodnotit velmi pozitivně. Velkým handicapem byla zranění – do konce sezóny jsou mimo hru kapitán Jirka Blacký i další dlouhý Petr Sitař, z osobních důvodů absentoval Josef Prettl a nemoc dovolila nastoupit o víkendu jen na pár minut i Michalu Podestátovi. Takto oslabené družstvo nastoupilo na soupeře v Blansku, posíleného o ligové pendly z BBK Brno, velmi zprudka a 4 trojkami po sobě postavilo základ těsnému vedení po první čtvrtině 24:23. Obzvláště pod košem byla znát převaha domácích, a proto se hosté museli spoléhat na precizní hru v obraně, minimum ztrát (za celý zápas 12) a střelbu z dálky. Toto vycházelo až do 26.minuty, kdy hosté vedli po 5.(!) trojce Budínského 34:29. Do konce poločasu však dali už jen 3 body, když minuli i 5 trestných hodů, a proto by l v půli stav 44:37 pro domácí. Ovšem hned na začátku 3.čtvrtiny Jiskra na svého soupeře opět vlétla jako na začátku a během 2 min. byl stav vyrovnaný 46:46. V té chvíli začala přetahovaná o každý bod, kdy mírně navrch měl domácí BBK Ives a do poslední části hry se šlo za stavu 60:56. Hosté zmobilizovali síly a ač už bez vyfaulovaného Davida Zdeňka hráli na křídle oslabeni, dokázali 3 min. před koncem převzít vedení 70:69 po šňůře 6 bodů. Domácí v té chvíli podržel nejlepší střelec z utkání hvězd Martini NBL v minulém týdnu Pavel Slezák a spolu s kapitánem Petříkem zabezpečili Blansku veledůležitou výhru 78:74, která znamenala pro domácí definitivní záchranu v soutěži. Je potřeba zmínit na Moravu velmi slušný výkon rozhodčích, zvláště první sudí Michal Komprs (až na drobnosti v závěru) nepodlehl příliš tlaku domácího prostředí.

Body: Blansko – Slezák a Petřík 27, Klár 11 Jiskra – Budínský 23, Bauer 14, Blacký Jan 13(+13 doskoků a 9 získ.míčů), Janda 9, Pěkný 8, Zdeněk 3, Hrubý a Huml 2 Fauly 15:26, trojky 3:10, TH 26/16 : 10/4 23:24, 44:37, 60:56)