BC Benešov vs. Jiskra Domažlice   60:65 (12:26, 25:41, 39:50)

Do Benešova dorazil tým půl hodiny po půlnoci po náročném přejezdu z Blanska, kde se kvůli pendlům z BBK Brno začínalo až v 19.30. Přestože měli hráči v těle těsnou porážku, jejich mysl to nijak negativně neovlivnilo. Po zápase na večeři slyšeli povzbudivá slova od trenéra i manažera týmu, protože výkon v Blansku byl opravdu kvalitní a statečný. A hned od začátku zápasu v Benešově bylo jasné, že se chtějí o svou šanci na záchranu ještě hodně poprat. Opět dobrou obranou a uvážlivostí v útoku ve spojení s úspěšnou střelbou (v 1.čtvrtině 4 trojky) šli rychle do výrazného vedení po prvním hracím období na 26:12 a to vlastně až do konce zápasu nepustili z rukou. Když ve 28.min. byl stav 40:17 v jejich prospěch, mohlo se zdát nepříliš početnému, ale o to hlučnějšímu domácímu publiku, že je vlastně po zápase. Ale hosté měli v paměti čerstvou zkušenost ze vzájemného utkání před 5 týdny v Domažlicích, kde se poločasové vedení o 32 b. po zranění kapitána Jirky Blackého smrsklo na konečných 16 bodů. Domácí ukázali, že se ještě nehodlají položit a během 2 minut to bylo po 2.čtvrtině najednou jen o 16 bodů. Pokyny v kabině zněly jednoznačně – neusnout na vavřínech, ještě není konec, dřít, makat a pokračovat v pěkné kombinační hře v útoku a důsledné obraně. V té družstvo brzdilo jen velké množství faulů, které nastřádali hráči za 20 min. hry (Zdeněk 4, Blacký a Bauer po 3 osobních chybách). V útoku už se tolik nedařilo (za 2.půli jen 24 bodů), naštěstí ani Benešov nijak neexceloval, a tak skóre se posouvalo jen velmi pomalu nahoru. O to více narůstala nervozita v obou družstvech i na lavičkách, kterou oba rozhodčí zvládali jen s obtížemi a nepřesnostmi. Když už se zdálo, že domácí se dostanou Jiskře na dostřel, přišla spásná trojka Petra Pěkného a pak už se poslední 2 minuty zápasu dohrávaly snad 12 minut – fauly, šestky, utírání hrací plochy..V nich hosté prokázali svou zkušenost a cenné vítězství si už nenechali ukrást. Opět je třeba vyzdvihnout disciplínu, ukázněnost a bojovnost celého týmu.

BENEŠOV – JISKRA 60:65 (12:26, 25:41, 39:50) Střelci- Benešov Vocetka 22, Frolík 11, Kožant 10 Jiskra-Zdeněk a Budínský po 16 b., Pěkný 11 , Janda 7, Jan Blacký 6, Bauer 4, Hrubý 3, Huml 2 Fauly 29:29. trojky 3/9, TH 25/13, 30/18