Jiskra Domažlice vs. BC Benešov   60:76 (15:19, 36:44, 52:55)

Předposlední zápas sezony byl doslova zápasem o všechno. Mělo se v něm rozhodnout, jestli Jiskra pro příští sezonu zůstane ve druhé lize nebo se propadne o soutěž níž, tedy do třetí ligy. Bohužel zápas neskončil vítězstvím Jiskry Domažlice, když prohrála 60:76 a podepsala si tím tak sestup. Utkání sice zahájil domácí Pavel Bauer hned třemi body, ale to byl jediný moment v celém utkání, kdy byly Domažlice ve vedení. Jiskře se vůbec nevedlo. Na rozdíl od Benešova, který se ukázal jako velmi soustředěný protivník, ustoupila od plánovaného způsobu hry. „Byl to asi nejhorší zápas, který jsme letos doma odehráli, “ vyjádřil se k sobotnímu neúspěchu Domažlický rozehrávač Ondřej Huml. Ani manažer klubu nebyl s výkonem týmu vůbec spokojen: „ Místo kolektivní hry jsme se tam tlačili individuálně. Velmi nízká úspěšnost střelby byla také určitě jednou z příčin naší prohry, dá se říci, že jsme celý zápas jen dotahovali protihráče. Samozřejmě nervozita hráčů pořád stoupala, protože si všichni byli vědomi, jak důležitý zápas právě probíhá.“ Po prvním poločase už se zdálo, že je vše ztraceno. Ten se totiž odehrával v neustálém zvyšování náskoku hostů, přičemž domácí se jen marně snažili dohnat. Chvilka naděje svitla ve třetí čtvrtině, kdy Jiskra Domažlice jako by ožila, na chvilku zaskočila Benešov a v rozmezí 24. a 29. minuty se dotáhla na nadějnou jednobodovou ztrátu 52:53. Bohužel nástup do poslední čtvrtiny domácím utekl, a když si během 6 minut dokázal Benešov vydobýt náskok třinácti bodů, bylo už jasné, že slavit se nebude, tým už podle slov manažera neměl morální sílu na zvrat v utkání. Jediným pozitivním okamžikem sobotního utkání byl úvodní ceremoniál, kdy se A tým mužů rozloučil se svým dlouholetým hráčem Josefem Prettlem, který už příští sezonu nebude za A tým Domažlic hrát.

fauly 26:23 trojky 3:8 tr.hody 28/19: 28/16 střelci: Janda 15, Zdeněk 12/1, Bauer 9, Budínský 8, Blacký Jan 7, Janda 4, Prettl 2, Huml 2, Hrubý 1 diváci: 130 rozhodčí: Martin Kučera, Ladislav Neuman, komisař: Antonín Ticháček