BASKET ZÁPAD vs. BC Benešov   78:61 (28:17, 47:27, 65:50)

BASKET Západ - BC Benešov 72:61 (28:17, 47:27, 65:50) Utkání 9.kola 1.ligy mužů svedlo do Městské haly v Plzni na Slovanech soupeře z čela tabulky - domácí se dělili bez porážky o vedení s Opavou, hosté o něco zaostávali se zatím jen 2 porážkami. Dal se tedy očekávat tuhý souboj. Ten začal už hodinu před úvodním rozskokem, kdy domácí zjistili, že benešovští dorazili do Plzně v tmavě modrých dresech, přestože byli domácími včas žádáni, aby měli k dispozici dresy světlé. Basketu Západ, bohužel, dodavatel stále nezhotovil nové dresy. To nebyla zrovna dobrá ukázka vzájemné úcty respektu mezi soupeři.. Domácí byli tedy nuceni nastoupit v improvizovaných bílých dresech z loňských sezón. Jejich výkon to ale jakoby nastartovalo - dobře bránili, přesně stříleli, k vidění byly i hezké kombinace. Výsledkem bylo poločasové vedení o 20 bodů a zbylé dvě čtvrtiny se vlastně dohrávaly už jen z povinnosti. Na Benešovu bylo vidět, že nemá svůj den a že zvrátit vývoj zápasu by se rovnalo zázraku . A na domácích zas hlavně ve 3.části hry polevení v koncentraci i nasazení. I z toho důvodu dovolili hostům skóre zkorigovat. Body - Modr 22/4, Jiří Blacký 15/1, Kovanda 13, Jan Blacký 12, Kubizňák 10/2, Palatinus 6, Kozel 1, dále byli v sestavě Mandík, Eisman, Pešek a Pechman Trojky 7, TH 25/16, Fauly 26 : 13,