Basket ZÁPAD vs. Sokol Vyšehrad   75:51 (19:13, 41:23, 52:38)

V souboji o průběžné 1. místo tabulky 1.ligy mužů se nový tým Basket ZÁPAD poprvé představil domácím příznivcům a to proti soupeři ze dvojičky, Sokolu Vyšehrad na palubovce Městské sportovní haly na Slovanech. Přes netradiční čas slušně zaplněné hlediště (cca 250 diváků) mělo často hodně důvodů odměnit potleskem své hráče za zdařilé kombinace, úspěšnou střelbu, kvalitní doskok i individuální akce. Jen 1.čtvrtina byla vyrovnaná, v jejím závěru domácí odskočili na rozdíl 6 bodů, který v průběhu utkání dále narůstal. Krátký výpadek si Basket Západ vybral na konci 3.čtvrtiny, kdy se Vyšehrad dostal na dostřel 14 bodů, ale naši hráči zvýšeným nasazením opět svému soupeři odskočili na více než dvacetibodový rozdíl. Pochvalu zaslouží zejména výtečná obranná činnost, 51 obdržených bodů hovoří za vše. Trenér Janiurek chytře využil slabého střeleckého dne soupeře a vetšinu času znepříjemňoval život soupeři naordinováním zónové obrany, kterou navíc domácí hráli velmi přesně a důsledně. Za zmínku určitě dále stojí excelentní střelecký výkon M.Modra, který bez jediné minuty odehrál celé utkání. Patrná byla také převaha našich hráčů pod košem - trio Kovanda, Palatinus, Jiří Blacký bude možná v celé soutěži těžko hledat konkurenci. Výsledkem toho všeho byl opravdu pohledný basketbal, který navíc znamenal o vítězství o velmi pěkných 24 bodů. Je to příslibem do budoucna, že se máme v sezóně na co dále těšit.

Fauly - 19:17, trojky 10:3, TH 18/14 : 17/12 Body - Basket Západ : Modr 28(5), Kovanda 19, Palatinus 9(1), Kubizňák 6(2), Pešek 6(1), Blacký Jiří 4, Drobný 3(1), Blacký Jan, Mandík, Eisman, Kozel, Pechma - Vyšehrad : Lipodl 14(1), Malý 10(2), Hemmy 7, Štěpánek 6, Jiří Formánek 4