Basket ZÁPAD vs. BK OPAVA   74:60 (19:17, 38:36, 55:47)

Na nedělní zápas přišlo do domažlické Sportovní haly jen něco málo přes 100 diváků a ti, co zůstali doma, mohli jen litovat.. Od začátku bylo jasné, že domácí čeká nepoměrně tužší boj než v sobotu s Ostravou. Opava na Basket Západ vlétla a výsledkem bylo hned ve 4.minutě její vedení 13:5. Pak se domácím podařilo nápor hostů zastavit a v posledních 2 minutách první čtrvtiny dokonce po 8-bodové šňůře šli do vedení. Zajímavostí je, že až do 7.minuty byl jediným úspěšným střelcem Basketu Západ Míra Modr, který zazanamenal v první části hry 14(!) bodů. Po první přestávce domácí pokračovali v precisní obraně a podařilo se jim odskočit na 5-tibodový rozdíl. Opava ale zabrala a vedení opět přetáhla na svou stranu. Domácí však nesložili zbraně a tentokrát vydařenou pasáží v útoku (Kubizňák 3 trojky v řadě) šli do šaten o poločase s malým 2-bodovým náskokem. Kdo čekal, že v začátku 3.čtvrtiny opavské mládí domácí převálcuje, hluboce se mýlil. Obě družstva se přetahovala o vedení, ale šťastnější byl Basket Západ, který šňůrou 9:0 ve druhé polovině 3.části hry převzal otěže zápasu do svých rukou a už je také až do 40.minuty nepustil. Opavě se nedařily jednoduché střely v podkoše a krátké vzdálenosti, s přibývajícími minutami rostla nervozita jejích hráčů, přidaly se zbytečné ztráty a fauly a Basket Západ dohrával utkání nakonec až v exhibičním duchu. Dá se říct, že tentokrát zvítězila domácí zkušenost nad hostujícím vitálním mládím. Domácí toto utkání odtáhli v 6 hráčích, z nichž každý zaslouží absolutorium - Jirka Blacký za vůdčí schopnosti, Honza Blacký za mravenčí práci v obraně i útoku, Jarda Kovanda vybojoval nespočet soubojů pod oběma koši a navíc přidal velmi důležité koše, Tomáš Kubizňák nejenže nastřílel body, ale i skvěle bránil hostujícího Čarneckého, Emil Palatinus odehrál možná své nejlepší utkání v dresu Basketu Západ a Míra Modr je kapitolou samotnou - do úmoru dřel, rozhrával a jeho 29 bodů nepotřebuje další komentář. Zdá se, že se náš tým dostává zas před vyřazovacími boji do skvělé pohody ze začátku soutěže a na play-off se tedy můžeme jen těšit.

Fauly: 18 - 21, trojky: 9 - 6, TH: 16/13 - 8/6 Body (B.Z.) - Modr 29(5), Palatinus 16, Kubizňák 13(3), Kovanda 10, Jan Blacký 5(1), Jiří Blacký 1 Opava - Čarnecký 18(1), Pumprla 11(1), Hutňan 10(2) Czudek 9(1), Kuffa 7, La Rosa 4, Dihel 3(1)