BASKET ZÁPAD vs. BK Pardubice   80:86 (17:18, 33:44, 62:57)

V prvním utkání čtvrtfinále play-off 1.ligy mužů překvapivě uspěli v Domažlicích mladí hráči Pardubic. Stalo se tomu tak jak díky lepšímu pohybu a také úspěšnosti střelby hostujícího družstva, ale naopak hlavně kvůli nepřesné střelbě Basketu Západ spojené s vpýpadkem koncentrace na začátku poslední čtvrtiny zápasu. Ten nesl už od prvních minut všechny aspekty utkání play-off - nervozita, nepřesnosti, chabá úspěšnost střelby..A to vše kupodivu více na straně zkušené sestavy domácích. Ve 2.čtvrtině zápasu pardubičtí ještě více přidali na tempu a výsledkem byl poločasový 11-ti bodový rozdíl ve prospěch hostů. Ale do 3.části utkání jakoby ze šatny vyběhl úplně jiný Basket Západ - zlepšení v obraně, rychlé protiútoky, zpřesněná střelba i vetší bojovnost přinesly až 9-ti bodový náskok domácích. Škoda, že z něj hosté ukrojili ještě před poslední přestávkou čtyři body, protože ve 4.čtvrtině se role jakoby obrátily, byli to pardubičtí, kteří vyhráli 4minutový úsek hry 13:0 a necelých 5 minut před koncem poslední čtvrtiny se dostali do 13-ti bodového vedení. Zdálo se, že domácí už nenajdou sílu na zvrat, ale naštěstí v sobě našli fyzické i morální rezervy a minutu před koncem svítil na tabuli nerozhodný stav 80:80. Poslední minutu však opět překvapivě lépe zvládli mladí hráči Pardubic a připsali si první důležité vítězství v sérii hrané na 3 vítězná utkání.

Body B.Z. - Kubizňák 22/5, Modr 17/2, Kovanda 15, Blacký Jiří 9/1, Blacký Jan 6/1, Mandík 4, Šverma 2 Pce - Harčár 18/1, Zikmunda 17/2, Bartheldi 13/1, Macela 12/2, Moravec 11/1, Vošlajer 10 Trojky 9: 8 Rozhodčí: Jan Hošek, Pavel Šmíd, komisař Jiří Kranda