Basket ZÁPAD vs. BK PARDUBICE "B"   87:54 (28:8, 51:20, 61:38)

Do 2.vzájemného utkání nastoupila po 14 hodinách odpočinku obě družstva jako vyměněná. Pardubičtí nepřesně stříleli, skoro nebránili a i v útoku byli všede o krok později. Výsledkem byl raketový nástup Basketu Západ a vedení po 1.čtvrtině o 20 bodů. A protože ani ve 2.části hry domácí nepolevili, bylo vlastně o osudu zápasu rozhodnuto po jeho první polovině. Jen 3.část hry vyhráli hosté o 8 bodů, ale v poslední čtvrtině zase dominovali domácí, kteří upravili trojkou v poslední vteřině zápasu na 33-bodový rozdíl. Basket Západ pozměnil základní sestavu, kde dostali příležitost oba bratři Blackých i mladý Jakub Mandík. A vyplatilo se, Jirka Blacký jen za první poločas nastřílel 15 bodů a kdyby se nevyfauloval hned na začátku 4.čtvrtiny, mohl být jeho bodový účet ještě vyšší než konečných 19 bodů. Nejlepší výkon v sezóně předvedl Jakub Mandík, nejenže dal 18 bodů, z toho 3 trojky, ale platný byl při doskocích pod oběma koši. Odveta se tedy vydařila a za týden tedy v Pardubicích bude vše otevřené.

Body B.Z. - Blacký Jiří 19, Mandík 18/3, Kubizňák 17/3, Modr 16/2 Pce - Harčár, Teplý a Zikmunda po 14, Bartheldi 8 Trojky 9 : 8 Rozhodčí Martin Kučera, Jakub Kec, komisař J.Matějček