SKB Strakonice vs. Jiskra Domažlice   59:76 (14:20, 24:41, 37:61)

Patrně nejlepší výkon Jiskry v letošní sezóně přinesl cennou výhru na půdě vítěze základní části sk. A 2.ligy mužů SKB Strakonice. Soupeři jsme tak vrátili i s úroky domácí osmibodovou porážku z loňského podzimu. Od začátku utkání jsme tahali za jeho delší konec a vyvnaný stav byl pouze ve chvíli úvodního rozskoku. Domácím jsme ani jednou nedovolili byť jen srovnat skóre. Nutno říci, že Strakonice byl o třídu lepší soupeř než v sobotním zápase Písek, ale podle toho byl i výkon Jiskry o třídu výš. Byli jsme velmi kvalitní v obraně, v individuálních činnostech, soupeře jsme přeskákali i předčili v úspěšnosti střelby a především pak v zodpovědnosti a disciplíně. Domácí jsou známi svojí nervozitou, tlakem na rozhodčí, v čemž vyniká hlavně trenér Milan Janda, kterému byla také udělena technická chyba v polovině 3.čtvrtiny zápasu. Hosté si nevšímali slovních ataků z hlediště ani od soupeře a to se také vyplatilo. Nejvyšší rozdíl ve skóre byl ve 33.minutě a to 27 bodů. Strakonice pak sice z náporu vytěžili korekci ve skóre, takže nakonec byl rozdíl 17 bodů, ale přesto jsme v součtu získali výhodu lepší bilance ze vzájemných utkání.

Body - Jiskra: Podestát 24 (4), Bauer 18, Huml 9 (1), Jan Blacký 8 (2), Prettl 5, Jiřinec 6, Papež 3 (1), Baxa 3, Tauer Strakonice: Jeřábek 15 (2), Janda M. 13 (3), Diviš 11, Tesař 10 (2) Trojky 7 : 8, fauly 21 : 23, TH 21/9 : 14/8