BK Teplice vs. Jiskra Domažlice   105:73 (18:14, 47:36, 80:60)

První utkání s vítězem základní části 2.ligy se neslo v duchu těch předchozích, tedy provázené nervozitou a napjatou atmosférou. Skóre přibývalo velmi pomalu, ještě v 5.min. byl stav 2:2 ! Jiskra velmi dobře bránila, domácí byli nepřesní v útoku, minuli několik střel. Přesto se však do konce 1.čtvrtiny dvakrát prosadili z tříbodové vzdálenosti i z čáry trestných hodů. Ve druhé čtvrtině se převaha Teplic ještě více prohlubovala a především problémy hostů při bránění domácích tříbodových pokusů zapříčinily 11-ti bodový náskok Teplic v poločase. O přestávce v šatně byla bojovná nálada, tým si uvědomoval, co je potřeba zlepšit hlavně v obraně a na hříšti se to pak snažil aplikovat. Skóre se drželo na poločasovém rozdílu až do 5.minuty 3.čtvrtiny, která znamenala definitivní zlom v zápase. Při jednom obranném zákroku dostal Ondra Kupilík tvrdý úder do oblasti obličeje a se zkrvaveným nosem musel opustit hrací plochu. To vše bez povšimnutí rozhodčích...Při následných protestech spustil rozhodčí Neuman lavinu technických chyb, nejprve trenéru Štípkovi, pak T.Budkovi dokonce i diskvalifikující chybu! A při tom Kupilík stále krvácel z nosu. Nic nebyly platné ani stížnosti u komisaře utkání. Domácí nevídaných příležitostí v podobě série 8 šestek využili a zbytek zápasu už se jen v nervozní atmosféře dohrál. V polovině 4.čtvrtiny dostala hostující lavička ještě jednu technickou chybu (všechny TCH rozdal jen rozhodčí Neuman) a musel poté opustit teplickou halu. Za 14 dnů 9.4.2011 se bude v Domažlicích hrát odveta a věřím, že bude mít patřičný náboj, diváci si užijí dramatu a Jiskra si vybojuje právo třetího rozhodujícího zápasu. Trenér K.Štípek: "Do kritického okamžiku ve 25.min. jsme sice se soupeřem prohrávali o 10-15 bodů, ale zápas byl stále otevřený. V šatně jsem ještě nabádal kluky, abychom si přestali stěžovat na výkon rozhodčích. Přesto jsem to byl já, kdo po zákroku na Ondřeje Kupilíka spustil vlnu emocí a tím usnadnil soupeři zápas rozhodnout. Pokud však rozhodčí přehlédne úder do obličeje mého svěřence, nebudu nikdy raegovat jinat. Důvody nezapískat takovýto zákrok jsou tři. Buď tento zákrok úmyslně přehlédnu, úder nejsem schopen vidět, protože se nedokáži soustředit celých 40 minut a nebo se nepřesouvám tak, abych to mohl posoudit, protože mám špatnou fyzickou kondici. Rozhodčí jsou na hřišti jako pomocný článek pro hráče, aby zápas proběhl podle určitých stanovených regulí. Bohužel to vypadá v současném basketu většinou tak, že hráči jsou tam pro ně, aby si mohli o sobotách dobře přivydělat. V obranné činnosti jsme měli opět problémy se střelbou soupeře za tři body, kterou jsme nedokázali eliminovat. V útoky mě potěšil se svým výkonem Václav Baxa. Souboj o postup je stále otevřený a věřím, že všichni hráči se pokusí nepřiznivý vývoj obrátit." Podivejte se na videa ze zapasu - www.youtube.com/user/Budkins11

Body Teplice: Eisner T. 28 (3) TH 17/15!, Eisner P. 21 (1), Mašek 19, Kubizňák M. 13 (3) Jiskra: Bauer 21, Podestát 20 (2), Baxa 16, Jiří Blacký 5, Kupilík a Tauer 4, Jan Blacký 3, Vaněk Trojky: 7:2 Fauly 28:25 TH: 46/34 : 30/19