Thermia Karlovy Vary vs. Jiskra Domažlice   85:87 (21:18, 43:37, 62:65)

Povzbuzena výhrou v Sokolově a s pocitem splněného úkolu nastoupila Jiskra na palubovku Thermie až moc uvolněně. Soupeř, jehož jsme v posledních letech v K.Varech ještě nedokázali porazit, měl velmi silný nástup, jež zastavil stejně jako v Sokolově až oddechový čas ve 4.minutě za stavu 11:2 pro domácí. Postupně se pak hosté začali zvedat, což prokázali hned v první části 2.čtvrtiny, kdy se dostali až do 9-ti bodového vedení. Vlastními chybami, snad i uspokojením o něj však přišli a do šaten odcházeli po 2.čtvrtině dokonce se 6-ti bodovým mankem. Jakou motivací pro Jiskru bylo vítězství v Karlových Varech, se ukázalo hned po poločase, hosté nasázeli do varských košů 12 bodů v řadě a opaření domácí dali druhý koš po návratu ze šaten až v polovině 3.hracího období! Poté začala přetahovaná o každý bod, zápas naštěstí na hříšti ani mezi diváky nebyl tak nervozní jako předchozí utkání těchto soupeřů a týmy se vypjaly ke kvalitnímu basketbalu. Stále o krůček vpřed byli až do konce zápasu hráči Jiskry a odvezli si tak z lázeňského města cenné a tolik chtěné vítězství. Svou roli v něm hrála nepochybně i rutina hostů a naopak nezkušenost domácích, která se projevila hlavně v samotném závěru zápasu.

Body Thermia: Halada 25, Slavík 14, Dufek 14 (2), Pešek 12 (2), Horejš 8, Jindra 6 Jiskra: Jan Blacký 23 (2), Jiří Blacký 20, Jiřinec 11, Podestát 10 (2), Vaněk 9, Kozina 8, Bauer 4, Forst 2, Hendrich, Baxa Trojky 6:5, fauly 23:19, TH 19/16 : 29/26 (!)