Jiskra Domažlice vs. SKB Rokycany   84:66 (18:13, 42:27, 68:41)

Jeden z nejlepších výkonů v letošní sezóně si Jiskra schovala na závěr soutěžního ročníku a slavila zasloužené vítězství v odvetě 1.kola play-off II. ligy mužů v souboji s ambiciózním a silným týmem SKB Rokycany, který se netají touhou po postupu do 1.ligy mužů. Vzájemná bilance celého ročníku 2011-12 se tak srovnala na 2:2. O postupujícím do 2.kola play-off tak rozhodne poslední duel obou týmů v Rokycanech ve středu 4.4.2012 od 19.30 v hale gymnázia v Rokycanech. Rokycanští byli zcela evidentně zaskočeni výraznou aktivitou domácích hráčů, kteří postrádali v sestavě Václava Hrubého, Jakuba Jiřince a Josefa Prettla. Jiskra na svého soupeře doslova vlétla, snažila se vytáhnout svoji obranu, a kdyby nebylo několika zbytečných technických chyb, po první čtvrtině by vedla určítě víc než jen 18:13. I ve druhé čtvrtině pokračovala výrazná velmi pohyblivá hra domácích, trenér Štípek často střídal a snažil se tak držet vysoké tempo hry. Byla radost se dívat na hru Jiskry, kdy spolu na palubovce byli mladí borci Tauer, Kupilík a Štípek, kteří roztočili otáčky domácícho stroje vždy o stupeň nahoru. Navíc byla v týmu znát velmi pozitivní nálada, bojovnost, obětavost a také zodpovědnost. A když se ještě navíc vydařil samý závěr 2.hracího období, kdy po skvělé akci trefil Jan Blacký trojku, odcházeli rokycanští v poločase do šaten se svěšenými hlavami a s mankem 15 bodů! Kvalita hry pak gradovala ve 3.čtvrtině, na jejímž konci bylo při stavu 68:41 již vlastně rozhodnuto o výsledku zápasu. Trenéři domácích tak dali prostor všem hráčům z lavičky, a i když se soupeř snažil, víc než na snížení na konečných 18 bodů to nestačilo. Bylo vidět, že i diváci v celkem velmi slušně zaplněné hale si zápas hodně užili. Úspěšnou premiéru ve II.lize mužů zažil kapitán nejlepšího sportovního kolektivu mládeže okresu Domažlice za rok 2011, celku starších dorostenců v lize U19 Honza Štípek, pro kterého to byly cenné zkušenosti, zvlášť když jeho tým hraje rovněž play-off. „Je to znát, je to o hodně o rychlejší hra a jsem moc rád za šanci, kterou jsem dostal. Dvakrát jsem si za ´áčko´ už zahrál, ale to bylo v poháru, zde je to o ničem jiném, “ řekl po utkání mladý talentovaný domažlický basketbalista.

Trojky 5:1, fauly 28:20, TH 19/15 : 27/21 Body Jiskra- M.Hrubý 25(2), Jiří Blacký 16, Jan Blacký 9(1), Bauer 9, Kozina 7(1), J.Štípek 5(1), J.Hrubý, Vaněk a Baxa po 3, Hendrich 2, Kupilík, Tauer