SKB Rokycany vs. Jiskra Domažlice   80:93 (20:21, 35:47, 62:63)

Jiskra se vítězstvím ve 3.zápase play-off v Rokycanech stala vítězem A skupiny 2.ligy mužů pro ročník 2011-2012 ! Postoupila tak do finále play-off, které se uskuuteční v termínech 21.4., 5. a případně 12.5.2012. Co znamená mentální síla a vůle, názorně předvedl náš A tým v sérii proti silnému SKB Rokycany. Supeř s hráči se zkušenostmi z Mattoni NBL, s posilami z prvoligového Vyšehradu zaslouženě nestačil na vůli, bojovnost, nadšení a soudržnost hráčů Jiskry. Radikální změna nastala po prvním prohraném zápase 17.3. v Rokycanech, tam hosté spíš než na svoji hru se soustředili na výkony rozhodčích, soupeře, výsledkem byl pak odevzdaný výkon, končící přesvědčivou 20ti bodovou porážkou. Pak snad i motivace v podobě možného posledního zápasu v sezóně, stejně jako možného posledního zápasu Vaška Hrubého v dresu Jiskry přinesla jakoby mávnutím kouzelného proutku asi nejlepší výkon v sezóně v odvetě v Domažlicích (pohříchu bez V.Hrubého..). Duch tohoto utkání si Domažlice s sebou přivezly i k rozhodujícímu klání do Rokycan. Od začátku dominovaly, ujaly se vedení, které s výjimkou jediného okamžiku ve 29. minutě po celý zápas nepustily. Hráčům se dařila střelba, na solidní úrovni byla obrana, jen v útoku se občas objevily výpadky, které spolu s několika zbytečnými ztrátami pustily Rokycany do stíhací jízdy ve druhé části 3.čtvrtiny, kdy během 4 minut zlikvidovaly 14ti bodový náskok Domažlic. Ve vhodnou chvíli pak naštěstí přišla přestávka mezi 3. a 4. hracím obdobím, která vnesla do řad hostů zase uklidnění, konsolidaci sil a návrat sebevědomí. Pět minut před koncem i přes nucený odchod ze hřiště vyfaulovaných opor M.Hrubého, V.Koziny a P.Bauera činil náskok hostů 9 bodů a Jiskra tak zkušeně zápas do vítězného konce. Velkou roli opět sehrála odvaha trenérů nasadit i do vypjatých chvil mladíky Tauera, Kupilíka a Štípka, ti totiž zvýšili obrátky zápasu do takové míry, že přinutili domácí k chybám. V symbióze pak se zkušeností dalších našich hráčů, nad nimiž čněli Václav Hrubý a Jirka Blacký, se Jiskra dočkala velkého úspěchu. Před velmi slušně zaplněnými ochozy i hostujícími příznivci si celý tým vychutnal euforii z cenného vítězství.

Trojky 4:7, fauly 27:25, TH 28/18 : 32/26 Body Jiskra: Jiří Blacký 22(2), M.Hrubý 19(3), Bauer 19, V.Hrubý 13 (TH 12/11!), Prettl 8, V.Kozina 5(1), Tauer 4(1), Kupilík 2, Jiřinec 1, J.Štípek, Vaněk, Jan Blacký(7 doskoků)