Jiskra Domažlice vs. Sršni Sokol Písek   74:86 (20:20, 41:40, 60:63)

Do utkání s favorizovaným Pískem, který se netají svým cílem postoupit do vyšší soutěže, nastoupili domažličtí basketbalisté i s dlouholetou oporou Josefem Prettlem. A ten potvrdil, že basketbal hrát stále umí. V utkání dosáhl stejně jako Pavel Bauer pověstného double-double, když vsítil 17 bodů a zaznamenal přes deset doskoků. Na druhé straně domácí postrádali středního rozehrávače Ondřeje Kupilíka. V sestavě píseckých Sršnů se objevilo několik ´pendlů´ z prvoligových Litoměřic a Jindřichova Hradce a jak se později ukázalo, tito hráči měli lví podíl na exportu bodů z Chodska. V sestavě nechyběl rovněž Jan Švejda, mající střelecky průměr přes dvacet bodů na zápas. Hráči Jiskry v prvním poločase vedli už devítibodovým rozdílem, a to 31:22, ale do šaten odcházeli pouze s jednobodovým náskokem 41:40. Ve třetí desetiminutovce se střídaly ve vedení oba týmy, aby nakonec Písek získal tříbodový náskok. Rozhodující okamžik se zrodil v rozmezí 4. a 7. minuty, kdy hosté zaznamenali zásluhou Korandy dvě trojky (pozn. autora – nakonec jich měli na svém kontě v utkání 12 oproti dvěma Jiskry!!!), proměnili čtyři trestné hody a skórovali za dva body. Rázem tak svítilo na ukazateli skóre 65:79. Svěřenci Karla Štípka se snažili nepříznivý vývoj utkání zvrátit, ale soupeř si náskok pohlídal. „V prvním poločasu nás hráči Jiskry trápili dobrou obranou a výborným doskakováním míčů. Ve druhé půli jsme zrychlili hru, dařila se nám střelba z větší vzdálenosti a nakonec jsme o vítězství rozhodli v závěrečné třetině, “ neskrýval radost ze zisku dvou bodů trenér píseckých Sršnů Milan Matějka. „Oproti předchozím dvěma duelům nás tentokrát zklamala rozehrávka. Nedařila se nám střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti, což se ani náhodou nedá říct o soupeři. Už do poločasu nám dali Písečtí pět trojek a ačkoliv jsme si v šatně řekli, že je v této činnosti budeme eliminovat, inkasovali jsme ve druhé půli dalších sedm. Dát 12 trojek, to výjimečný výkon i v Mattoni NBL, “ hledal příčiny porážky kouč domažlických basketbalistů a Karel Štípek a dodal: „Skvělý výkon v našem dresu předvedli Josef Prettl a Pavel Bauer, kteří zaznamenali double.“

Trojky 2:12 (!), fauly 20:26, TH 36/22 : 23:16 Body Jiskra: Bauer 21, Prettl 17, Kozina 10 (2). Jiří Blacký 9, Jan Blacký 6, Jiřinec, Vaněk a Tauer po 3, Podestát 2, Hendrich, Papež