Jiskra Domažlice vs. BK Sokolov   77:76 (16:17, 40:28, 60:49)

Doslova vydřené a nakonec i šťastné vítězství Jiskry. Ačkoliv je v posledních letech Sokolov pro Jiskru příjemným soupeřem, v Domažlicích potvrdil vzestup své formy, na nemž se určitě projevila výborná práce trenéra Lukáše Šnobla, kterého známe z dvouletého působení v Domažlicích 2005-7. Hosté přijeli posíleni o Jiřího Stariata, který hraje Mattoni NBL za USK Praha a už v 1.čtvrtině dost zlobili. Domácím se nedařily trestné hody (v 1.čt. 7/2), takže po prvním hracím období byl vepředu o 1 bod Sokolov. V nástupu do 2.hracího období za to Jiskra pořádně vzala, zpřesnila útok, získávala míče v obraně, zlepšily se doskoky, takže v poločase to znamenalo klidných +12 bodů. 3.čtvrtina skončila opět +1 bod pro hosty, kteří zaznamenali za 10 minut 3 trojky. Sokolov se nevzdával, hrál houževnatě, přesto ještě v 5.min. byl stav 70:54 pro Jiskru. V závěru však domácí nepochopitelně znervózněli, Sokolov zle dotahoval, jeho hráči do puntíku plnili promyšlené pokyny svého trenéra, akce se jim dařily, takže Jiskra děkovala za vítězství dvěma proměněným TH Vaňka v poslední minutě a nakonec i času, který naopak Sokolovu scházel. Je potřeba se z tohoto zápasu poučit, protože tak zkušenému týmu by se nemělo stávat, že téměř zcela prohospodaří tak pohodlný náskok.

TH 30/18 : 27/16, fauly 22:27, trojky 1:6 (!) Body Jiskra: Jiří Blacký 17, Bauer 16, Jan Blacký 11, Vaněk 10 (1), Prettl 6, Kozina V. a Jiřinec po 5, Baxa 3, Kupilík a Hendrich po 2, Tauer, Hrubý J. Sokolov: Vážan 19, Rosenbum 17 (1), Ježek 10 (2), Jiří Stariat 9, Gróf 8 (2), Jan Stariat 7 (1)