Sršni Písek vs. Jiskra Domažlice   85:96 (22:26, 40:45, 61:70)

Překvapení víkendu se událo ve Sportovní hale v Písku, kde domácí proti oslabené Jiskře (chyběl Václav Hrubý i Josef Prettl) nastoupili i se 2 hráči působícími v Mattoni NBL (Kamil Říha a Filip Sahan). Za celý zápas však byli ve vedení pouze 2x a to naposledy v 7.minutě 1.čtvrtiny! V dalším průběhu utkání padlo celkem 5 technických chyb (2:3) a svůj podíl na tom měli svým nestejným metrem i rozhodčí. Jiskra dokázala s o hodně mladšími hráči držet krok fyzicky, skvěle se vypořádala s obávanou píseckou celoplošnou obranou a 11-bodovou výhrou výrazně zvýšila své šance na postup do play-off. Pouze v osmi hráčích to byl vpravdě kolektivní zodpovědný výkon. Zápasu přesto vévodila 2 skvělá individuální představení - v domácím dresu se zaskvěl hráč Plzně v Mattoni NBL Kamil Říha, který se zastavil na 34 bodech (5 trojek, z toho tři v posledních 90 vteřinách zápasu, TH 10/9), ještě úspěšnějším a hlavně šťastnějším a spokojenějším mohl v dresu Jiskry na konci zápasu být Martin Hrubý - 36 bodů (3 trojky, TH 16/15!, 9 získaných faulů). Situace v tabulce je po 16.kole 2.ligy stále neuvěřitelně vyrovnaná a zamotaná - vedle asi už jasných postupujích do play-off Teplic a Rokycan je na další 2 volná místa šest kandidátů. Jiskra má výhodu v tom, že ze zbývajících 6 kol bude hrát 4x doma a jeden ze dvou zápasů venku k tomu na půdě jasně posledního Sokolova.

trojky 8:4, fauly 28:22, TH 31/23 : 32:22 Body Jiskra - M.Hrubý 36(3), Bauer 28(1), Jiřinec 17, Baxa 7, Jan Blacký 6, V.Kozina 2, J.Hrubý, Vaněk