Jiskra Domažlice vs. BK Kladno   78:68 (14:26, 32:38, 50:54)

Pokud by obraz hry vypadal, jako v 1.čtvrtině utkání s Kladnem, odešli by domácí s těžkým debaklem. Oslabeni vinou nemocí, zranění, pracovních či osobních důvodů, dostávala se sice okleštěná sestava k mnoha střelám, ale neproměňování i těch nejvyloženějších pozic zapříčinilo dvouciferný rozdíl ve skóre už po 8 minutách zápasu. Jen proto, že soupisku doplnili v áčku debutující a po 8-měsíční odmlce k basketu se vracející Tomáš Drozda a taktéž premiant ve II.lize dorostenec M.Klukan, čítal počet hráčů 9. Ve 2 čtvrtině se hra postupně vyrovnávala, střelecká úspěšnost se pomalu zvyšovala a hlavně obranná hra zaznamenala zlepšení. Přesto i díky tristní bilanci TH 20/9 se odcházelo v poločase do šaten s 6bodovým mankem. Vyrovnaná hra s mírnou převahou Jiskry pokračovala i ve 3.čtvrtině. V té se hosté drželi ve vedení jen díky především útočnému doskoku, kde domácí stále nedokázali držet své pozice především pod vlastním košem. Klíčový okamžik přišel ve 31.minutě, kdy se vyfauloval nejsilnější podkošový hráč Kladna Duka a od té chvíle bylo na palubovce již jen jedno družtvo, domácí Jiskra. Hráči dřeli do úmoru, bránili, podstatně lépe stříleli a hlavně už téměř nepustili hosty k žádným doskokům. Výsledkem bylo po 8bodové šňůře z počátku 4.čtvrtiny první vedení v zápase 58:56 od stavu 1:0 v 1.min. utkání. A toto vedení již domácí bojovníci nepustili a nebýt asi pochopitelné lehké ztráty koncentrace v závěru, mohl být rozdíl ve skóre se závěrečným klaksonem kýžených 15 bodů (v 1.zápase na Kladně Jiskra podlehla o 14 b.). Vítězství bylo doslova dílem semknutého bojovného kolektivu, v němž ale nade vše čněl heroický výkon Honzy Blackého - 14 b, TH 7/5, 4 asistence, 7 doskoků, 4 zisky, 5 získaných faulů !

Trojky 6 : 5 , fauly 22 : 27, TH 33/18 : 16/4 (!) Body Jiskra: Bauer 21, J.Štípek 18 (2), Jan Blacký 14 (1), V.Kozina 8 (1), J.Kozina 8 (1), Vaněk 5 (1), Baxa 4, T.Drozda, M.Klukan