BC Slaný vs. Jiskra Domažlice   70:77 (7:27, 27:43, 52:61)

K utkání 7.kola 2.ligy mužů zajížděla Jiskra nezvykle (na žádost domácích) do Slaného už v pátek 7.11.2014. Ve Slaném Chodové hráli naposledy již před více než 10 lety a v jejím kádru v současné době působí i bývalý hráč Jiskry v éře 2.ligy Jirka Formánek, z pracovních důvodů však naskočil až po poločasové přestávce a doposud zvadlé Středočechy se mu podařilo svým výkonem zvednout. Dlouho se Jiskře nepodařil na soupeřově hřišti tak skvělý začátek jako právě ve Slaném. I díky 8 neproměněným TH domácích za první hrací období bylo ve 4.min. skóre 0:13 a do druhé čtvrtiny šli hosté s komfortním 20-tibodovým náskokem! Bylo jasné, že takovýto trend se oběma týmům jen těžko podaří udržet po celý zápas. Ale do poločasu Slaný korigoval dá se říci jen kosmeticky. Zato po poločasové přestávce došlo vlivem poklesu koncentrace Chodů a vzepětí domácích, jimž se začalo dařit především střelecky, ke zdramatizování duelu. Jiskra hlavně v útoku opustila od hry plné pohybu, přihrávek a chytrých kombinací z první půle a nastalo trápení, výsledkem byly pouze 2 body mezi 24. a 30.minutou zápasu. Tento vývoj, bohužel pro hosty, pokračoval i ve 4.čtvrtině (mezi 31. a 37.min. pouze 5 bodů) a domácí se dostali ve 38.min. na dostřel jediného bodu! Naštěstí pak Lejsek během jedné minuty nastřílel 5 bodů a zdálo se, že Jiskra dotáhne zápas v klidu do vítězného konce. Tomuto scénáři ale zasadil ránu hostující Eisman, když 90 sec. před koncem za nemístné komentáře vyfasoval technickou chybu. Domácí však tímto dárečkem zle pohrdli, šestku neproměnili, v následném útoku ztratili míč a až poté došlo na straně hostů k úlevě, šesti body nepřipustili ani napínavou koncovku a mohli začít slavit první výhru na soupeřově hřišti nejen v této sezóně, ale vlastně po dlouhých 11 měsících, kdy naposledy triumfovali v prosinci 2013 v Klatovech.

Trojky 2:6, fauly 24:27, TH 33/14 : 24/19 Body Jiskra: Lejsek 25 (2), Eisman 13 (1), Jan Blacký 12 (2), Jiří Blacký 11, Bauer 8, V.Kozina 5 (1), J.Štípek 1, J.Tauer 2, M.Krůta, O.Kupilík