SKB Rokycany vs. Jiskra Domažlice   89:90p (19:24, 39:38, 65:56, 74:74)

První prodloužení v této sezóně dokázala Jiskra přetavit ve šťastnou výhru na půdě západočeského rivala střelou rokycanského odchovance Erika Eismana 1, 9 sec. před koncem. Již v normální hrací době však měli hosté zápas ve svých rukou. Začali velmi dobře a už v první čtvrtině si vybojovali náskok 24:14. Pečlivě bránili, solidně stříleli, i v útoku se objevovaly nápadité kombinace. Rokycany držel nad vodou jen výborný rozehrávač Bortel. Ve 2.čtvrtině Jiskra trochu ustoupila z tvrdé obrany a v útoku byla také hra bez pohybu, proto se domácím podařilo v poločase překlopit vedení na svou stranu 39:38. Podobný průběh pokračoval i ve 3.čtvrtině, kdy se do hry dostal domácí pivot Junek a spolu s dalším jejich dlouhým Pechmanem byli k nezastavení pod oběma koši, především kralovali na doskoku. O přestávce před poslední čtvrtinou došlo však v týmu Jiskry, na jejíž lavičce zaskakoval místo trenéra Štípka asistent Budka, k velké změně především v bojovném naladění. Hosté vlétli do zápasu jako vichr a výsledkem byla bilance za 6 min. hry 13:2 ! To přinutilo domácího kouče J.Velenského (spolukomentátor basketbalu na ČT Sport) k time-outu. Tím však přerušil nápor Chodů jen na chvilku. Ti opět překlopili své vedení na svou stranu na 5 bodů. Pak však neproměnili 2 TH a domácím se podařilo srovnat na 74:74. V prodloužení sice vstřelili první body Rokycany, Jiskra se však 10ti bodovou šňůrou přiblížila vytoužené výhře. Bohužel opět chyby z čáry trestných hodů téměř stály hosty výhru. Osm sekund před koncem vystřelil domácí Suchý za 3 body, míč šťastně propadl obroučkou a ještě k tomu sudí Heinrich odpískal faul Koziny při střelbě, který však viděl v hale snad jen on...Suchý chladnokrevně šestku proměnil na 89:88 a Jiskře zbýval už jen krátký čas na zvrat. Míč si vzal rozehrávač Eisman, předribroval celé hřiště a 1, 9 sec. mu propadla šťastná střela o desku obroučkou. Hosté se sice při time-outu radili, jak během této krátké doby ještě zápas otočit, ale již se nedostali ani ke střele. Velké drama tedy skončilo velmi radostně pro Jiskru a ta navýšila svoji pozitivní bilanci na 8 výher z posledních 9 zápasů. Dramatický průběh toho utkání je tou nejlepší pozvánkou pro domažlické příznivce do ochozů Městské sportovní haly na odvetný zápas s Rokycany v sobotu od 18 h.

Trojky 7:5, TH 18/11 : 27/17, fauly 25:20, TCH 0:2 Body Jiskra: Lejsek 24, Jan Blacký 16 (1), Eisman 14 (2), V.Kozina 11 (1), Jiřinec 9, Jiří Blacký 6, Vondrovic 5 (1), J.Tauer 3, O.Kupilík 2, J.Štípek, M.Krůta, Matyáš Císař